Już wkrótce kościół w nowej szacie. Zobacz projekt malowania!

Nowe kolory naszego kościoła zostały zaakceptowane przez konserwatora zabytków i niedługo rozpocznie się malowanie na zewnątrz kościoła.

Koniec z mówieniem: „idziemy do białego kościoła”. Już wkrótce zwykła biel świątyni nabierze kolorów. Farby kupione, zezwolenia są i prawdopodobnie jutro tuż przy ścianach kościoła będzie rozstawione rusztowanie.

— Chcemy odświeżyć wygląd naszej świątyni i dopasować go do kolorystyki otaczających bloków. Szczególnie mam tutaj na myśli bloki przy ul. Buczka — czytamy w piśmie księdza proboszcza adresowanego do pilskiego konserwatora zabytków.

Wojewódzki konserwator zabytków pozytywnie odniósł się do zmiany kolorystyki. — W odpowiedzi na pismo proboszcza parafii Świętej Rodziny w Pile z dnia 4 marca 2014 r., informuję, że po zasięgnięciu opinii w wydziale urbanistycznym miasta Piły, przedstawiony projekt malowania ścian kościoła przy ul. św. Jana Bosko uznaję za zaakceptowany. (…) Wierzę, że odświeżony wygląd zabytku przysłuży się poprawie zagospodarowania przestrzennego Miasta — czytamy w piśmie od konserwatora zabytków z dnia 1 kwietnia 2014 roku.

Ściany kościoła zyskają żółty kolor (zbliżony do frontu domu katechetycznego), a boki wież i fasady będą w kolorze burgundu (identyczny jak kolor przy oknach w budynku przy ul. Buczka 24-26). Poniżej prezentujemy projekt nowych, zaakceptowanych kolorów światyni.

Zakończenie prac malarskich planowane jest na koniec maja tego roku.

» Powyższy wpis był primaaprilisowym żartem! Tutaj przeczytaj wyjaśnienie»

Kościół Świętej Rodziny po malowaniu w nowej szacie 1 kwietnia