Chrzest dorosłego podczas Wigilii Paschalnej

To już drugi rok z rzędu kiedy w naszej parafii podczas Liturgii Wigilii Paschalnej chrzest przyjmuje osoba dorosła.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Tym razem proboszcz naszej parafii ochrzcił i udzielił I Komunii świętej 22-letniemu Rafałowi. Do tej uroczystości przegotowywała go nasza salezjanka współpracownica, Marta Lubczyńska SSW.

— Cieszymy się, że pan Rafał przeszedł ze śmierci do życia, z ciemności do światła. Jest on wielką radością mimo, że nie mieszka na terenie naszej parafii. Niemniej otrzymuje tytuł honorowego parafianina — mówił ks. Zbigniew Hul. Kilkukrotnie w kościele rozlegały się gromkie brawa dla katechumena.

Pierwotny Kościół udzielał sakramentu chrztu tylko w czasie Wigilii Paschalnej. Dziś bardzo zaleca się, ażeby w tym dniu udzielano sakramentu chrztu dorosłym lub dzieciom. Tej nocy celebruje się zmartwychwstanie Chrystusa, czyli Jego przejście ze śmierci to życia. Chrzest zanurza człowieka w śmierć i zmartwychwstanie Jezusa. Umieramy dla grzechu i rodzimy się jako dzieci Boże. Dokonuje się nasza pascha, nowe narodziny. Te rzeczywistości w sposób szczególny stają się obecne w celebracji Wigilii Paschalnej i stąd właśnie zachęta Kościoła, aby tej nocy udzielać sakramentu chrztu.

Oprócz Rafała, w niedzielę wielkanocną, ale nieco później, o godz. 14., chrzest przyjęło aż 15 dzieci.

[button size=”large” link=”http://1drv.ms/1fiZ7rR” target=”blank” align=”center”]Zobacz zdjęcia z Wigilii Pachalnej[/button]