13 kwietnia 2014

VI Niedziela Wielkiego Postu

Dominica in palmis de Passione Domini
Niedziela Męki Pańskiej zwana Palmową

1. ROZPOCZYNAMY WIELKI TYDZIEŃ – czas uczestnictwa w męce i śmierci Jezusa, które doprowadzą nas do radości zmartwychwstania CHRYSTUSA PANA.

NIEDZIELA PALMOWA

  • Poświęcenie palm na początku każdej mszy św. Przed sumą – o godz.10.45 rozpocznie się procesja z palmami.
  • Dzisiaj zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 17.15 i apel maryjny o godz. 21.00.
  • Spowiedź w poniedziałek, wtorek i środę  podczas każdej mszy św. i od 17 do 19.00.
  • W środę stała nowenna do Maryi Wspomożycielki o godz. 17.30.

WIELKI TYDZIEŃ
O
d czwartku nabożeństwa WIELKIEGO TYGODNIA – ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE.

  •  WIELKI CZWARTEK – Liturgia Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00
  •  WIELKI PIĄTEK – Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00
  •  LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ o godz. 22.00, na którą przynosimy świece – paschaliki. Wigilię Paschalną zakończymy procesją rezurekcyjną. Nabożeństwo rozpocznie się poświęceniem ognia przed kościołem. Bardzo prosimy o przygotowanie procesji rezurekcyjnej.
  •  W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę o godz. 7.00 dla ogółu wiernych będzie odmawiana modlitwa Kościoła – Jutrznia.
  • ADORACJA:
   • w Wielki Czwartek do godz. 23.00;
   • w Wielki Piątek od 6.00 do 23.00.
   • w Wielką Sobotę od 6.00 – do Liturgii Wigilii Paschalnej – do 22.00.
  • DROGA KRZYŻOWA w Wielki Piątek o godz. 15.00. W tym dniu obowiązuje nas POST ŚCISŁY – tak co do ilości, jak i co do jakości. W Wielki Piątek rozpoczyna się też nowenna do Miłosierdzia Bożego.
  • SPOWIEDŹ w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę od 7.00 do 23.00. Spowiedzi nie będzie tylko podczas Liturgii Wielkiego Tygodnia.
  • ŚWIĘCENIE POKARMÓW w Wielką Sobotę od godz. 9.00 do 16.00. W tym dniu przynosimy do kościoła wielkopostne skarbonki ze swoją jałmużną i składamy w kościele.

2. W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO rozkład mszy św. jak w niedzielę. Rano msza św. o godz. 6.30 bez procesji!

3. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj włączyli się w porządkowanie naszej świątyni.

4. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

5. W Wielki Piątek rozpoczyna się nowenna do uroczystości Miłosierdzia Bożego. Będzie odprawiana każdego dnia wraz z koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Intencja nowenny: „Za młodych ludzi, aby mieli odwagę wejść na drogę nawrócenia”. Zapraszamy do modlitwy.

6. Polecamy aktualne wydanie „Gościa Niedzielnego”, w którym min. kolejne rozważania z cyklu: „Jan Paweł od Krzyża” oraz specjalne dodatki: Nowenna do Bożego Miłosierdzia i Przewodnik po Górze Św. Anny! Polecamy również „Don Bosco” z wkładką o Janie Pawle II.

7. W sklepiku i przed kościołem są rozprowadzane świece – paschaliki wielkanocne, które można wykorzystać min. podczas Liturgii Wigilii Paschalnej i procesji rezurekcyjnej czy też podczas przejęcia „Iskry Kanonizacyjnej” w dniu kanonizacji Jana Pawła II. Polecamy również flagi na uroczystości religijne i państwowe.

8. Organizujemy pielgrzymkę do Ojczyzny Pana Jezusa w dniach 23 czerwca do 1 lipca. Więcej informacji i zapisy u ks. Janusza Zdolskiego w kancelarii parafialnej.

9. Organizujemy również jednodniową pielgrzymkę do Sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych w Rumi w dniu 1 maja br. Zapisy w kancelarii.

10. Apostolstwo Dobrej Śmierci organizuje jednodniową Pielgrzymkę do Myśliborza, Rokitna i Świebodzina w dniu 10 maja br. Zapisy w kancelarii i u odpowiedzialnej za wspólnotę.

11. Zapraszamy na NOC KONFESJONAŁÓW – całonocne czuwanie przy Grobie Pańskim z okazją do spowiedzi św., które odbędzie się w parafii św. Jana Bosko w Pile (ul. Libelta) w nocy z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę.

12. Od Wielkiej Soboty do drugiego dnia świąt kiosk parafialny nie będzie czynny. Czasopisma, świece – paschaliki prosimy odbierać w Wielki Piątek w godz. od 10 do 17.30. Natomiast dnia 27 kwietnia (niedziela) – dzień kanonizacji Jana Pawła II kiosk czynny tylko do 9.30.

13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Jan WARGIN, lat  80 z ul. Boh. Stalingradu; + Marek TRITT, lat 66 z ul. Niemcewicza; + Elżbieta KANABAJ, lat 88 z Pl. Zwycięstwa; + Edmund CHAMIER-CIEMIŃSKI, lat 83 z ul. Piekarskiej.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.