Wykłady o godności chorego, uporczywej terapii i opiece paliatywnej

Już w sobotę, 22 marca odbędą się wykłady i koncerty poświęcone etyce w opiece nad chorym. Wstęp wolny.

Organizatorzy zapraszają już od godziny 10. do Młodzieżowego Domu Kultury, przy ulicy Okrzei 9 (siedziba BWAiUP). W programie m.in. koncert w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Pile.

Będzie można także wysłuchać wykładów na takie tematy jak: „Godność człowieka drogowskazem zawodowym pracownika medycznego” (wygłosi dr piel. Alicja Graczyk), „Z zaułka uporczywej terapii na drogę opieki paliatywnej” (wygłosi lek. Paweł Jaranowski). Na temat tajemnicy lekarskiej opowiadać będzie lek. Agnieszka Jalowska, a o medycynie paliatywnej w trosce o godne człowieczeństwo dr Stefan Szary.

Organizatorem konferencji jest Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile. Powstało ono w 1998 roku, a jego celem jest sprawowanie wszechstronnej opieki medycznej i społecznej nad osobami niepełnosprawnymi, chorymi przewlekle lub terminalnie oraz ich rodzinami. Towarzystwo prowadzi Poradnię Opieki Paliatywnej w ramach której opieka hospicyjna prowadzona jest nad chorymi w ich domach.

Towarzystwo organizuje również turnusy rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych oraz spotkania stacjonarne i wyjazdowe, a także szkolenia (w formie wykładów oraz zajęć praktycznych) i pielgrzymko-wycieczki dla wolontariuszy, sympatyków i członków ich rodzin. Celem jakie postawiło sobie Towarzystwo jest zebranie środków na budowę hospicjum stacjonarnego w Pile.

etyka_konferencja