Współpracownicy na studium w Szczecinie

Siedmioosobowa reprezentacja Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników z naszej parafii brała udział w studium formacyjnym, które odbyło się w miniony weekend w szkołach salezjańskich w Szczecinie.

Tematem tegorocznego studium były słowa wiązanki ks. Generała: „Czerpiemy z doświadczenia duchowego Księdza Bosko, aby kroczyć drogą świętości zgodnie z naszym specyficznym powołaniem”.

Pierwszego dnia, w piątek 7 marca, było wprowadzenie w wiązankę Księdza Generała, a późnym wieczorem odbyła się droga krzyżowa oraz adoracja Najświętszego Sakramentu.

Kolejny dzień przebiegł pod hasłem „Ksiądz Bosko – świętość dla każdego”. W programie były trzy wykłady. Pierwszy wygłosił ks. Marcin Nowicki, który zajął się tematem „Świętość celem wychowania salezjańskiego”. Drugi wykład wygłosił ks. Adam Popławski. Tematem jego rozważań było „Oddanie się młodzieży drogą do świętości”. Natomiast trzeci wykład wygłosił ks. Rafał Krysiak pt. „Radość salezjańska jako znak i środek świętości”.

Po wykładach była refleksja, oraz możliwość dyskusji. Później odbyła się Eucharystia w kaplicy, podczas której kilka osób złożyło przyrzeczenia i zostało członkami Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników.

Po obiedzie był czas na modlitwę oraz film pt.: „Cristiada”, a wieczorem organizatorzy przygotowali niespodziankę – występ „Teatru 3”, gdzie aktorami były osoby głuchonieme i niedosłyszące. Pięknie grane scenki wywołały u widzów wiele radości i uśmiechu.

Ostatniego dnia odbyły się warsztaty w grupach. Omawiany był temat: „Świętość i Apostolstwo każdego dnia w stylu salezjańskim – próba stworzenia obrazu”. Na zakończenie, podczas mszy świętej pod przewodnictwem wikariusza inspektorialnego ks. Jarosława Pizonia, wszyscy uczestnicy odnowili swoje przyrzeczenia.

[button size=”large” link=”http://1drv.ms/1cTXMvW” target=”blank” align=”center”]Zobacz galerię zdjęć[/button]