Nowy diakon w naszej parafii

Diakon Piotr Pączkowski będzie odbywał u nas praktykę diakońską. Przyjechał na początku marca i zostanie z nami do czasu święceń kapłańskich.

[one_half]

Ma 28 lat. Urodził się 1 sierpnia 1985 r. w Słupsku, chociaż pochodzi i wychował się w Główczycach, oddalonych od Słupska o ponad 30 km.

W swojej rodzinnej miejscowości poznał salezjanów przy parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła. Ich duszpasterstwo zaowocowało tym, że 8 września 2006 roku na stałe związał się z Towarzystwem św. Franciszka Salezego, składając tego dnia I profesję zakonną.

[/one_half] [one_half_last]

[/one_half_last]

Dk. Piotr Łukasz Pączkowski przyjmie święcenia kapłańskie 24 maja 2014 roku. Jest to uroczystość NMP Wspomożycielki Wiernych, więc wyjątkowo te świecenia nie odbędą się w Lądzie (jak dotychczas), a w sanktuarium maryjnym w Rumi.

Nasz nowy diakon – jak sam o sobie mówi – interesuje się sportem w każdej formie. Szczególnie lubi pokopać w piłkę i pobiegać. Wszystko w myśl zasady – w zdrowym ciele, zdrowy duch. I mimo, że ma 196 cm wzrostu, to nie należy do tych, co chodzą z głową w chmurach. Jest bardzo radosnym i przyjaźnie nastawionym duchownym.

Diakon już wkrótce ksiądz Piotr Pączkowski sdb