Konieczna wymiana okien w kościele

Po jednej stronie wybity fragment jest zasłonięty dyktą, po drugiej – kawałkiem folii. Wszystko wskazuje, że renowacja okien w naszym kościele jest nieunikniona.

Przez nieszczelne okna ucieka najwięcej ciepła, dlatego konieczny jest ich remont. O tej konieczności wspominał już proboszcz w sprawozdaniu za 2013 r. — Okna są już zaprojektowane i czekają na akceptację konserwatora zabytków — mówił wówczas ks. Zbigniew Hul. Dziś już wiemy, że cztery projekty zostały odrzucone. — Może to i lepiej. Chcemy przecież żeby nasz kościół wyglądał tak, jak w momencie budowy czyli 100 lat temu – uspokaja proboszcz.

Pierwotnie w naszym kościele były zwykłe szyby. Dopiero gdzieś w latach ’60 ubiegłego wieku wymieniono je na mleczne szkło, aby nie wpuszczać za dużo promieni słonecznych do środka. Rada domu zakonnego postanowiła, że szyby w nowych oknach będą nadal nieco przymglone. Ponadto mają być one uzupełnione o dodatkową szybę, podobnie jak okna witrażowe w prezbiterium i nawach bocznych. Ma to zapewnić jeszcze większą szczelność, a zimą niewypuszczanie ciepła na zewnątrz.

Jakiekolwiek prace nie byłyby możliwe, gdyby nie wsparcie parafian. Każdej drugiej niedzieli miesiąca taca jest przeznaczona na sprawy remontowo-budowlane. Oprócz tego zachęcamy parafian: osoby indywidualne, rodziny, a może nawet całe ulice i bloki do składania ofiar na tzw. „swoje okno”.

Ofiary można składać w kancelarii parafialnej lub też na konto parafii:

[fancy_box][icon_teaser type=”PiggyBank” style=”inset_silver” title=”Ofiary”]

Parafia Świętej Rodziny w Pile
ul. św. Jana Bosko 1
64-920 PIŁA

nr konta: 16-1020-3844-0000-1102-0050-7400
tytułem: imię i nazwisko; Ofiara na okna;

[/icon_teaser] [/fancy_box] Okna w kościele Świętej Rodziny w Pile wymagają remontu