9 marca 2014 r.

I Niedziela Wielkiego Postu

Invocavit
Niedziela Wstępna

1. ROZPOCZĘLIŚMY OKRES POKUTY I NAWRÓCENIA – WIELKI POST. ZAPRASZAMY:

  • w piątki na nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dla ogółu wiernych o godz. 8.30 i 17.30; dla dzieci i młodzieży o 16.30.
  • W każdą niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.

2. Dzisiaj we wszystkich parafiach Piły jest przeprowadzana zbiórka do puszek na pokrycie kosztów remontu kaplicy w Szpitalu Specjalistycznym w Pile. Za wszelkie ofiary serdecznie dziękujemy.

3. Zapraszamy dziś na apel maryjny o godz. 21.00.

4. Aktualnie są wygłaszane w naszej parafii KATECHEZY dla młodzieży i dorosłych. Spotkania w każdy poniedziałek i piątek o godz. 19.00 w sali św. Jana Bosko. Zapraszamy!

5. W poniedziałek o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo w ramach Krucjaty Różańcowej w intencji naszej Ojczyzny, Ukrainy oraz Republiki Środkowoafrykańskiej. O godz. 18.00 msza św. w wymienionych intencjach.

6. Spotkanie formacyjne Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników odbędzie się we wtorek o godz. 18.00 w kaplicy zakonnej.

7. Zapisy kandydatów na ministrantów we wtorek o godz. 17.00 w sali 23 w domu katechetycznym.

8. W środę stała nowenna do Maryi Wspomożycielki o godz. 17.30.

9. W szkołach podstawowych na terenie naszej parafii odbędą się DNI OTWARTE SZKOŁY. Dyrekcje szkół zapraszają: na spotkania:

  • Szkoła Podstawowa nr 1 zaprasza 12 marca o godz. 17.00.
  • Gimnazjum nr 4 zaprasza 14 marca o godz. 17.00.

10. Serdecznie zapraszamy  młodzież i osoby dorosłe – na cykl spotkań, które prowadzą do odrodzenia życia chrześcijańskiego. Pierwsze spotkanie 18 marca 2014 r. mszą świętą o godz. 18.00, w naszym kościele. Kolejne spotkania w każdy wtorek o godz. 18.00.

11. Organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 23 czerwca do 1 lipca. Więcej informacji i zapisy u ks. Janusza Zdolskiego w kancelarii parafialnej.

12. Zachęcamy do odpisu 1% podatku na rzecz Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży. Kod naszej parafii P 22.

13. Serdecznie zachęcamy do osobistego podjęcia DUCHOWEJ ADOPCJI DZIECKA POCZĘTEGO. Formularze znajdują się na stoliku przy ołtarzu Serca Pana Jezusa. Tych wszystkich, którzy pragną podjąć trud Duchowej Adopcji zapraszamy na uroczyste ślubowanie podczas mszy św., która zostanie odprawiona 25 marca br. – w DNIU ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA – o godz. 18.00.

14. Zapraszamy na wykład poświęcony historii pilskiego lotnictwa pt. „Śladami lotniczej Piły. Miejsca, osoby, samoloty, sterowce”. Wykład poprowadzi ks. Robert Kulczyński SDB w pilskim Muzeum Stanisława Staszica w środę 12 marca, o godzinie 18.00. Wstęp wolny.

15. Polecamy najnowsze numery naszych czasopism: „Gość Niedzielny” i „Don Bosco”, a w szczególności polecamy najnowszy, wiosenny numer salezjańskiego pisma „Rodzina Salezjańska”, w którym przeczytamy m.in. o pokoleniu JP2 i fenomenie papieża Franciszka. Znajdziemy także informacje z naszej inspektorii, felietony, poradnik przed spowiedzią oraz cykl ciekawostek z salezjańskiego archiwum. Polecamy!

16. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Aleksander CZERNIAK, lat 72 z ul. Towarowej; + Jan MATUSIAK, lat 81 z ul. Śródmiejskiej; + Barbara WOLSKA, lat 45 z ul. Buczka; + Janina STEFAŃSKA, lat 72 z Al. Piastów; + Lesław WOJNAROWICZ, lat 88 z ul. BuczkaWieczny odpoczynek racz im dać Panie.