30 marca 2014 r.

IV Niedziela Wielkiego Postu

Niedziela Laetare
Niedziela Środopostna zwana Niedzielą Radości (albo Różową)

1. Przeżywamy OKRES POKUTY I NAWRÓCENIA – WIELKI POST. ZAPRASZAMY:

  • w piątek na nabożeństwo Drogi Krzyżowej: o godz. 8.30, 16.30 i 17.30;
  • w każdą niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15;
  • młodzież zapraszamy na „Czuwanie Młodych”, które odbędzie się w piątek 4 kwietnia o godz. 20.00 w parafii Wspomożenia Wiernych. W tym roku spotkanie nosi tytuł „Kim naprawdę jesteś?” i nawiązuje do drugiej odsłony programowego tryptyku „Jezus Drogą, Prawdą i Życiem”. Czuwanie poprowadzi ks. biskup Edward Dajczak.

2. Zapraszamy dziś na apel maryjny o godz. 21.00.

3. W tym tygodniu przypadają DNI EUCHARYSTYCZNE:

  • I CZWARTEK  – o godz. 17.30 – nabożeństwo eucharystyczne i spowiedź dla ministrantów; o godz. 18.00 Eucharystia w ich intencji oraz w intencji Straży Honorowej.
  • I PIĄTEK – odwiedziny chorych od godz. 8.00. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.15, a o godz. 16.30 msza św. połączona z Drogą Krzyżową.
  • I SOBOTA – o godz. 8.30 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

4. Aktualnie są wygłaszane w naszej parafii KATECHEZY dla młodzieży i dorosłych. Spotkania w każdy poniedziałek i piątek o godz. 19.00 w sali św. Jana Bosko. Zapraszamy.

5. Serdecznie zapraszamy  młodzież i osoby dorosłe -na cykl spotkań, które prowadzą do odrodzenia życia chrześcijańskiego. Spotkania odbywają się w każdy wtorek o godz. 18.00 w sali św. Jana Bosko.

6. W poniedziałek wspominamy św. Jana Bosko. Po każdej mszy św. ucałowanie relikwii.

7. We wtorek o godz. 17.30 różaniec z wypominkami i o godz. 18.00 msza święta zbiorowa za zmarłych.

8. W środę – 2 kwietnia – zapraszamy na kolejny wykład z cyklu „Kościelne Dzieje Piły”. Temat spotkania: „Zarys dziejów parafii pw. św. Antoniego w Pile w latach 1945-1989”. Rozpoczęcie spotkania o godz. 19.00 w sali św. Jana Bosko. Wykład wygłosi pilski historyk Roman Chwaliszewski z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Poznaniu. Zapraszamy!

9. Także w środę przypada IX rocznica śmierci naszego papieża bł. Jana Pawła II. Tego dnia po każdej mszy świętej uczcimy relikwie błogosławionego ojca świętego.

10. W najbliższy czwartek zapraszamy wszystkich seniorów na spotkanie z rzecznikiem policji w Pile, którego tematem będzie: „BEZPIECZEŃSTWO SENIORÓW”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 w sali św. Jana Bosko.

11. W naszym kościele w najbliższą sobotę – 5 kwietnia – o godz. 19.00 odbędzie się koncert organowy „Wielkopostne zamyślenie”. Utwory będzie wykonywał mistrz organowy Zygmunt Miecznik. Koncert współorganizuje Regionalne Centrum Kultury w Pile. Bilety: 5 zł jako cegiełka na odbudowę organów do nabycia w RCK lub przed koncertem. Serdecznie zapraszamy!

12. Zachęcamy do obejrzenia filmu o Jezusie Chrystusie pt: „Syn Boży. Ich imperium. Jego Królestwo”. Film ten można obejrzeć w polskiej wersji językowej w kinach od 2 kwietnia 2014 roku. Polecamy!

13. Polecamy aktualne wydanie „Gościa Niedzielnego”, w którym m.in. kolejne rozważania z cyklu: „Jan Paweł od Krzyża” oraz historia kultu Bożego Miłosierdzia, który jeszcze 36 lat temu był oficjalnie zakazany. Polecamy!

14. W sklepiku są rozprowadzane świece – paschaliki wielkanocne, które można wykorzystać m.in. podczas Liturgii Wigilii Paschalnej, w procesji Rezurekcyjnej czy też w uroczystościach domowych. W przyszłą niedzielę będą rozprowadzane również przed kościołem palmy na niedzielę palmową.

15. We wtorek, 25 marca, Kapituła Generalna obradująca w Rzymie wybrała na nowego przełożonego generalnego salezjanów i następcę ks. Bosko ks. Ángela Fernándeza Artime, dotychczasowego inspektora w Argentynie. Natomiast wczoraj dowiedzieliśmy się, że nowym radcą salezjańskim regionu Europa Centralna i Północ został wybrany Polak, ks. Tadeusz Rozmus. Nowemu Ks. Generałowi i ks. Radcowi życzymy wielu łask od Boga, opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

16. Dzięki wsparciu naszych parafian udało nam się wysłać siedem paczek do potrzebujących rodzin na Ukrainie. Za te dary serca składamy serdeczne Bóg zapłać!

17. Zachęcamy do odpisu 1% podatku na rzecz Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży. Kod naszej parafii P22.

18. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej – Jerozolimy. Odbędzie się ona w ostatnim tygodniu czerwca. Serdecznie zachęcamy! Zapisy w kancelarii u ks. Janusza Zdolskiego, a więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej naszej parafii.

19. Nie mamy już wolnych miejsc na pielgrzymkę do Włoch na kanonizację.

20. Od przyszłej niedzieli rozpoczną się w naszej parafii wielkopostne rekolekcje parafialne. Zostaną one wygłoszone przez ks. Mariusza Słomińskiego – salezjanina z Poznania.

21. ZMIANA TAJEMNIC ŻYWEGO RÓŻAŃCA w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 15.00.

22. We wtorek 1 kwietnia zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i ich rodziców na mszę świętą o godzinie 18.00. W tym dniu odbędzie się poświęcenie przypinek dla chłopców i wianków dla dziewczynek.

23. Duszpasterstwo Akademickie w Pile zaprasza na koncert ewangelizacyjny, który odbędzie się 3 kwietnia w sali dawnego kina Iskra. O 18.00 z koncertem pod hasłem „Łyse Banie głoszą Zmartwychwstanie” wystąpi tam hip-hopowa formacja Zetaigreka. Wstęp Wolny!

24. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Kazimierz SIKORA, lat 89 z ul. Nowowiejskiego, tata siostry salezjanki, s. Grażyny, p. Arlety – współpracownicy salezjańskiej i p. Marleny Sikory – nauczycielki w szkołach salezjańskich; + Ewa KASSNER, lat 57 z ul. Prusa, + Kazimierz SPEK, lat 76 z ul. Boh. Stalingradu, + Bronisława SOKOŁOWSKA, lat 91 z ul. Sikorskiego.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…