2 marca 2014 r.

VIII Niedziela zwykła

1. Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej diakona Piotra Pączkowskiego, który przyjechał, aby odbyć praktykę diakońską.

2. Zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj o godz. 15.00. Apel maryjny o godz. 21.00.

3. Przed kościołem składamy ofiary do puszek na Seminarium Duchowne. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i osobom zbierającym te dary serca!

4. Serdecznie zapraszamy na KATECHEZY dla młodzieży i dorosłych w każdy poniedziałek i piątek o godz. 19.00 w sali św. Jana Bosko. Zapraszamy!

5. We wtorek – 4 marca – o godz. 17.30 różaniec z wypominkami i o godz. 18.00 msza święta zbiorowa za zmarłych. Tego dnia przypada 20. rocznica tragicznej śmierci ks. Piotra Dziekana, kapłana naszej parafii, opiekuna ministrantów. Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie ministrantów na godz. 18.00 na mszę świętą w jego intencji.

6. Także we wtorek zapraszamy na kolejny wykład z cyklu „Kościelne Dzieje Piły”. Temat spotkania: „Lokalne konflikty między Kościołem a władzami PRL w latach 80-tych na przykładzie Piły”. Wykład wygłosi ks. dr Jarosław Wąsowicz. Rozpoczęcie o godz. 19.00 w sali św. Jana Bosko. Zapraszamy!

7. We wtorek – 4 marca –  obchodzić będziemy Dzień Piły, czyli 501. rocznicę potwierdzenia praw miejskich. W tym dniu o godz. 9.30 w naszym kościele zostanie odprawiona msza św. w intencji Piły i jej mieszkańców. O godz. 12.00 rozpocznie się uroczysta Sesja Rady Miasta. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

8. Zapisy kandydatów na ministrantów we wtorek o godz. 17.00 w sali 23 w domu katechetycznym.

9. W ŚRODĘ POPIELCOWĄ /6 marca/ ROZPOCZYNAMY OKRES POKUTY I NAWRÓCENIA – WIELKI POST.

  • Tego dnia obowiązuje nas POST ŚCISŁY, czyli: wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych wszystkich, którzy ukończyli 14. rok życia; oraz ilościowy – jeden posiłek do syta, wszystkich między 18. a 60. rokiem życia!
  • Msze św. o godz. 6.00; 7.00; 8.00; 9.00; 10.00; oraz o 16.30, 18.00 i 19.00.
  • Papież Franciszek prosi wszystkich wyznawców Chrystusa, aby ofiarowali w tym dniu post ścisły w intencji pokoju w Republice Środkowoafrykańskiej.
  • W piątki Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dla ogółu wiernych o godz. 8.30 i 17.30; dla dzieci o godz. 16.30 i dla młodzieży o g. 19.00.
  • W każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.

10. W tym tygodniu przypadają DNI EUCHARYSTYCZNE:

  • I CZWARTEK  – o godz. 17.30 – nabożeństwo eucharystyczne i spowiedź dla ministrantów; o godz. 18.00 Eucharystia w ich intencji oraz w intencji Straży Honorowej.
  • I PIĄTEK – odwiedziny chorych od godz. 8.00. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.15, a o godz. 16.30 msza św. połączona z Drogą Krzyżówą. Młodzież i przygotowujących się do bierzmowania zapraszamy na godz. 19.00. Po Drodze Krzyżowej spotkanie osób, które w tym roku otrzymają sakrament bierzmowania.

11. W sobotę – 8 marca – o godz. 18.00 zostanie odprawiona msza św. w intencji wszystkich kobiet naszej parafii.

12. W przyszłą niedzielę we wszystkich parafiach Piły zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na pokrycie kosztów remontu kaplicy w Szpitalu Specjalistycznym w Pile.

13. W szkołach podstawowych na terenie naszej parafii odbędą się DNI OTWARTE SZKOŁY. Dyrekcje szkół zapraszają na spotkania dzieci 6- i 7-letnie wraz z rodzicami:

  • Szkoła Podstawowa nr 5 zaprasza 6 marca o godz. 17.00;
  • Szkoła Podstawowa nr 1 zaprasza 12 marca o godz. 17.00.
  • Szczegółowe informacje na plakatach.

14. Organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 23 czerwca do 1 lipca. Więcej informacji i zapisy u ks. Janusza Zdolskiego w kancelarii parafialnej.

15. Zachęcamy do odpisu 1% podatku na rzecz Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży. Kod naszej parafii P 22.

16. Polecamy aktualne wydanie „Gościa Niedzielnego”, w którym min. o fenomenie Środy Popielcowej.

17. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Czesław LIESKE, lat 66 z Pl. Konstytucji 3 Maja; + Eugeniusz KOCOT, lat 88, z ul. Żeleńskiego; + Roman GÓRNY, lat 79 z ul. Okrzei; + Janusz TECŁAW, lat 53 z ul. Ks. J. Popiełuszki.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.