Wesprzyj swoją parafię 1% podatku

Zachęcamy do zostawienia 1% swojego podatku w Pile, a w szczególności w naszej parafii. Pomożesz dzieciom i młodzieży!

Zbliża się czas rozliczeń podatkowych za rok 2013. Do końca kwietnia mamy czas na rozliczenie się z podatku dochodowego w ramach PIT. Każdy podatnik ma możliwość przekazania 1% swojego podatku dochodowego na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego! Z roku na rok coraz więcej osób korzysta z szansy przekazania swojego 1%, aby choć w małym stopniu pomóc potrzebującym!

Swój jeden procent podatku można także przekazać na rzecz Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży. Pozyskane środki będą przeznaczone dla dzieci i młodzieży, skupionych przy naszej parafii. W minionych latach udało się kupić jeden ze sprzętów do salki muzycznej, wesprzeć akcje młodzieżowe (m.in. zimowisko i półkolonie letnie), a także doposażyć pomieszczenie świetlicy środowiskowej, w której pomagamy dzieciom w wieku szkolnym.

Pamiętaj! Nie oddawaj fiskusowi całego swojego podatku! Niżej znajdziesz informacje jak przekazać 1% na Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży! Już dziś dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

Jak przekazać 1 % ?

1. Po wyliczeniu, ile podatku będziesz miał do zapłacenia w tym roku, przejdź do rubryki: H. WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP). W kratce numer 124. Nazwa OPP wpisz:

Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży.

2. W polu nr 125. Numer KRS podaj:

0000061527

3. W kratce numer 126. wpisz kwotę, którą chcemy przekazać dla OPP, nie może ona jednak przekraczać 1% podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół (czyli gdy 1% z naszego podatku wynosi 28,98 zł to wpisujemy 28 zł 90 gr)

4. Cel szczegółowy 1%: Wpisz w tę kratkę numer naszej parafii, czyli P 22

5. Pieniądze – 1% podatku należnego – na konto wybranej organizacji przekaże urząd skarbowy w lipcu lub w sierpniu roku podatkowego, w którym jest składane zeznanie podatkowe.

pityWzór prawidłowo wypełnionego PIT-37 z przekazaniem 1% na Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży przy parafii p.w. Świętej Rodziny w Pile