23 lutego 2014 r.

VII Niedziela zwykła
Salezjański Dzień Misyjny

1. Dzisiaj apel maryjny o godz. 21.00.

2. W poniedziałek 24 lutego wspominamy NMP Wspomożycielkę Wiernych. Po wieczornej mszy św. złożymy hołd Maryi Wspomożycielce. Zapraszamy!

3. Serdecznie zapraszamy na KATECHEZY dla młodzieży i dorosłych, które będą wygłaszane w naszej parafii w każdy poniedziałek i piątek o godz. 19.00 w sali św. Jana Bosko. Zapraszamy!

4. Spotkanie katechetów naszej parafii w poniedziałek o godz. 17.30.

5. Spotkanie Rady Wychowawczo Duszpasterskiej odbędzie się w poniedziałek po wieczornej mszy św. o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich przedstawicieli wspólnot, grup, i ruchów religijnych.

6. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy w całym regionie pilskim społeczne obchody Narodowego Święta Żołnierzy Wyklętych, którym m.in. patronuje nasza parafia. Po mszach świętych młodzież rozprowadzać będzie materiały poświęcone obchodom, ulotki ze szczegółowym programem imprez, książkę z biogramami żołnierzy narodowego podziemia z lat 1939 -1956, którzy po wojnie zamieszkiwali w naszym regionie, cegiełki i inne publikacje. Dochód będzie w całości przeznaczony na pokrycie kosztów organizacyjnych: wykładów, koncertów i pokazów filmowych, które w tych dniach odbędą się w naszym mieście. Serdecznie zapraszamy do udziały w tych wydarzeniach. Szczególnie zapraszamy do udziału we mszy św. w intencji Ojczyzny, która odbędzie się w sobotę – 1 marca w naszym kościele o godz. 18.00. Po eucharystii będzie miał miejsce Pierwszy Pilski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

7. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi po mszy św. o godz. 8.00.

8. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 15.00.

9. Apel Prezydium Konferencji Episkopatu Polski: Wydarzenia na Ukrainie, których jesteśmy świadkami, są dla nas wezwaniem do modlitewnej solidarności w intencji pokojowego rozwiązania tego dramatycznego konfliktu. Dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich wiernych Kościoła Katolickiego w Polsce, aby najbliższy piątek 28 lutego br., stał się dla nas dniem modlitwy i postu w intencji Ukrainy. Prosimy kapłanów i wszystkich wiernych, aby tę intencję włączyli w swą modlitwę, zwłaszcza w modlitwę powszechną, zanoszoną do Boga w czasie sprawowanych w tym dniu Mszy Świętych. Ufając, że ludzie dobrej woli wciąż znajdują się po obu stronach konfliktu, do Was, Bracia i Siostry, kierujemy apel o gesty solidarności i wsparcie dla narodu ukraińskiego w tym szczególnie trudnym dla niego czasie. Naszą braterską pamięcią obejmujemy wszystkie ofiary bratobójczego konfliktu, a rodzinom poległych wyrażamy słowa serdecznego współczucia i modlitewnej pamięci.

Dlatego w naszej parafii w piątek – 28 lutego – na godz. 18.00 zapraszamy do udziału we mszy świętej. Będziemy się modlić: W intencji pokojowego zakończenia konfliktu na Ukrainie, oraz o niebo dla zamordowanych. Serdecznie zapraszamy.

10. Organizujemy pielgrzymkę do Ojczyzny Pana Jezusa w dniach 23 czerwca do 1 lipca. Pielgrzymka obejmuje miejsca takie jak: Jerozolima, Betlejem, Jaffa, Nazaret, Kana Galilejska, Kafarnaum, Ain Karem, Jezioro Genezaret, Morze Martwe, Morze Śródziemne. Przelot z Warszawy do Tel Awiwu samolotem, a noclegi podczas całego pobytu w Ziemi Świętej będą w samym centrum Jerozolimy, czyli w Nowym Domu Polskim, prowadzonym przez siostry elżbietanki. Więcej informacji i zapisy u ks. Janusza Zdolskiego w kancelarii parafialnej.

11. Zachęcamy do odpisu 1% podatku na rzecz Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży. Kod naszej Parafii P22.

12. Polecamy aktualne wydanie „Gościa Niedzielnego”, w którym min. o fenomenie papieża Franciszka, eutanazji dzieci w Belgii i modlitwie na Majdanie. Polecamy!

13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Czesław PRZEWOŹNICZAK, lat 93 z ul. Małej; + Bolesław KACZMAREK, lat 82 z ul. Buczka; + Józef ADAMCZYK, lat 67 z ul. Wodnej; + Bogdan WNUK, lat 67 z ul. Buczka; + Czesław PIĄTEK, lat 88 z ul. O. M. Kolbe; + Mieczysław CHMURZEWSKI, lat 48 z Radomia; + Mirosław KUNZ, lat 48 z ul. Dzieci Polskich; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.