16 lutego 2014 r.

VI Niedziela zwykła

1. Dzisiaj apel maryjny o godz. 21.00.

2. Serdecznie zapraszamy na KATECHEZY dla młodzieży i dorosłych, które będą wygłaszane w naszej parafii. Pierwsze spotkanie odbędzie w poniedziałek  o godz. 19.00 w sali św. Jana Bosko. Kolejne spotkania w każdy poniedziałek i piątek o godz. 19.00. Zapraszamy!

3. We wtorek na mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. oraz rodziców. W tym dniu dzieci przynoszą świece.

4. W środę stała nowenna do Maryi Wspomożycielki o godz. 17.30.

5. W czwartek mszą św. o godz. 18.00 rozpoczniemy nabożeństwo uzdrowienia. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w całym regionie pilskim społeczne obchody Narodowego Święta Żołnierzy Wyklętych, którym m.in. patronuje nasza parafia. Po mszach świętych, 23 marca, młodzież rozprowadzać będzie materiały poświęcone obchodom, książkę z biogramami żołnierzy narodowego podziemia z lat 1939 -1956, którzy po wojnie zamieszkiwali w naszym regionie i inne publikacje. Dochód będzie w całości poświęcony na pokrycie kosztów organizacyjnych wykładów, koncertów i pokazów filmowych, które w tych dniach odbędą się w naszym mieście.

7. Dla chłopców ze szkoły podstawowej od III klasy wzwyż  zapisy na ministrantów, we wtorek 18 lutego od 17.00 w sali nr 23 w domu katechetycznym.

8. Organizujemy pielgrzymkę do Ojczyzny Pana Jezusa w dniach 23 czerwca do 1 lipca. Pielgrzymka obejmuje miejsca takie jak: Jerozolima, Betlejem, Jaffa, Nazaret, Kana Galilejska, Kafarnaum, Ain Karem, Jezioro Genezaret, Morze Martwe, Morze Śródziemne. Przelot z Warszawy do Tel Awiwu samolotem, a noclegi podczas całego pobytu w Ziemi Świętej będą w samym centrum Jerozolimy, czyli w Nowym Domu Polskim, prowadzonym przez siostry elżbietanki. Więcej informacji i zapisy u ks. Janusza Zdolskiego w kancelarii parafialnej.

9. Zachęcamy do odpisu 1% podatku na rzecz Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży. Kod naszej Parafii P22. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach i są rozłożone na bocznych ołtarzach świątyni.

10. Polecamy aktualne wydanie „Gościa Niedzielnego”, w którym min.  o spotkaniu polskich biskupów z papieżem Franciszkiem w ramach wizyty AD LIMINA APOSTOLORUM (do progów apostolskich). Polecamy!

11. Powstaje praca naukowa o Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu. Prosimy wszystkich, którzy za wstawiennictwem MB Bolesnej w Skrzatuszu otrzymali jakiekolwiek łaski, aby spisali swoje świadectwa i wysłali je na adres Sanktuarium w Skrzatuszu. Wasze świadectwa mogą ożywić wiarę w skuteczność macierzyńskiego wstawiennictwa Maryi./Adres do korespondencji Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, Skrzatusz 31, 78-930 Szydłowo/.

12. Serdecznie zapraszamy na kolejny Dzień Skupienia Członków i Sympatyków Akcji Katolickiej naszej diecezji. Dzień Skupienia odbędzie się 22 lutego 2014r. (sobota) w Centrum Edukacyjno – Formacyjnym w Koszalinie i poprowadzi go ks. Piotr Zieliński. Temat spotkania, „Ignacego Jeża przygody z Opatrznością”, wiązać się będzie ze zbliżającą się 100. rocznicą urodzin Kardynała Nominata. 

13. W dniach 21–23 lutego 2014 r. w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie, ul. Seminaryjna 2 odbędą się rekolekcje dla małżeństw w ramach Spotkań Małżeńskich. Rozpoczęcie w piątek 21 lutego o godz. 17.30, a zakończenie w niedzielę 23 lutego o godz. 14.00. Więcej szczegółów na stronie internetowej: www.spotkaniamalzenskie.pl

14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+  Rafał JÓŹWIAK, lat 60 z ul. O. M. Kolbe; + Irena GRZESZCZUK, lat 82 z Al. Piastów; + Jan TRZECIAK, lat 68 z Dolaszewa; + Zenon LUPA, lat 53 z Pl. Konstytucji 3 Maja; + Irena JANKOWSKA, lat 84 z ul. O. M. Kolbe;

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie