Wigilia we wspólnocie Odnowy

W parafii zaczyna się czas wspólnych spotkań opłatkowych. Przed świętami swój opłatek miało Biuro Radia Maryja, a tuż po Nowym Roku na swojej „wigilii” spotkali się członkowie Odnowy w Duchu Świętym. 

Po co mi święta? – chyba nikt nie spotkał się z takim zdaniem. Bo Święta Bożego Narodzenia mimo że w Polsce obchodzone zimą, są ciepłe i rodzinne, przez wielu określane nawet najbardziej rodzinnymi. Przed tymi Świętami i tuż po odbywają się w przeróżnych środowiskach spotkania opłatkowe. To dobrze, że tak się dzieje, dobrze, że jeszcze chcemy być dla siebie bliżsi i milsi.

We wspólnocie jaką jest Kościół tym bardziej tę bliskość odczuwamy, jesteśmy przecież wszyscy uczniami i współuczestnikami Eucharystii, niezwykłej wieczerzy, którą nam Pan przygotował. Dlatego tak cieszą bliskie spotkania opłatkowe w małych i większych wspólnotach, które Kościół tworzą.

Spotkanie opłatkowe odbyło się także w miniony czwartek, 2 grudnia 2014 roku we wspólnocie Odnowy w Duchu Św. Nazaret. Składając sobie z serca płynące (w co gorąco wierzę i czego sama doświadczyłam) życzenia, nie zabrakło chwili wzruszeń i poczucia, że jesteśmy na właściwym miejscu, we właściwym gronie. Jesteśmy przecież wspólnotową rodziną, która choć miewa chwile trudne, zawsze trwa razem i to przy okazji Świąt Bożego Narodzenia i tego spotkania było bardzo widoczne.

Choć życzenia – z racji logistycznych – miały być tylko w najbliższym gronie kilku towarzyszących osób siedzących w sąsiedztwie, to chyba nikt nie pozostał na miejscu, chcąc uścisnąć i tych bliższych, i tych dalszych, tych znanych, i tych mniej. Dzięki natchnieniu Ducha Świętego, który prowadził naszą siostrę Krystynę, animującą to spotkanie – wielu z nas mogło poczuć się jak dzieci, zgromadzone przy żłóbku i wpatrzone z zachwytem w Boga – Dziecko, a potem jeszcze obdarowane słodkimi czekoladami i nie mniej „słodkimi” aniołkami.

Śpiew kolęd przeplatający całość spotkania zmieniał nas w jednobrzmiący, wspaniały chór, który Swemu nowonarodzonemu Panu, chce oddawać całe swoje życie. W tym dniu, tego pięknego wieczoru, można było poczuć, że Bóg też w nas się rodzi, że przychodzi w drugim człowieku, że nas przytula i realnie dobrze życzy.

[button size=”large” link=”http://sdrv.ms/1a3fwOl” target=”blank”]Zobacz galerię zdjęć[/button]