Rzym przygotowuje się do kanonizacji. My także!

Na uroczystości kanonizacyjne papieży Jana Pawła II i Jana XXIII do Wiecznego Miasta ma zjechać ponad milion pielgrzymów! Wśród nich – my! Pielgrzymi ze Świętej Rodziny w Pile.

Kwietniowa kanonizacja dwóch papieży będzie wydarzeniem historycznym o charakterze globalnym. Przekonany jest o tym burmistrz Rzymu, który poinformował o powołaniu właśnie specjalnego zespołu roboczego przygotowującego kanonizację. Władze miasta będą w tym ściśle współpracować z Watykanem.

– Spodziewamy się, że poczynając od Wielkiego Tygodnia, a na mszy kanonizacyjnej kończąc, do miasta przybędzie około miliona ludzi. W ciągu ośmiu dni będziemy mieć takie wydarzenia jak: Droga Krzyżowa z Franciszkiem, obchody Wielkanocy, urodziny Rzymu oraz kanonizację Jana Pawła II i Jana XXIII. Będą to wyjątkowe dni, do których przygotowujemy się bardzo starannie – mówi burmistrz Rzymu Ignazio Marino.

Do udziału w tych wyjątkowych dniach chcemy zaprosić parafian. Organizujemy jedyną w swoim rodzaju pielgrzymkę na kanonizację. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc. Kanonizacja naszego Papieża-Polaka zdarzy się tylko raz w historii dziejów, więc warto uczestniczyć w tym wydarzeniu na żywo!

Na siedmiodniową pielgrzymkę do Włoch w dniach 23-29 kwietnia można się zapisywać w kancelarii parafialnej albo internetowo.

Więcej informacji o pielgrzymce i zapisy: KLIKNIJ TUTAJ

Źródło pierwszej części informacji:
Fronda.pl;