Nowe ogrzewanie w kaplicy adoracji i zakrystiach

Koniec z marznięciem w kaplicy wieczystej adoracji oraz zakrystii kapłańskiej i ministranckiej. W sobotę zostały zamontowane tam nowoczesne panele grzewcze na podczerwień.

[one_half]

– Te pomieszczenia było bardzo trudno ogrzać. Teraz dzięki tym panelom, nie dość, że zaoszczędzimy na ogrzewaniu, to jeszcze będą one pozytywnie wpływać na zdrowie – mówi ks. proboszcz Zbigniew Hul.

– W kaplicy adoracji będziemy się ubogacać nie tylko duchowo, ale także fizycznie. Dzięki falom podczerwieni można leczyć takie schorzenia jak choroby skóry, mięśni, rwa kulszowa, wysokie ciśnienie krwi, stres, zmęczenie, reumatyzm, ból głowy, artretyzm, bezsenność, przeziębienia – dodaje proboszcz.

Nowe panele grzewcze nie będą rozpraszały modlących się w kaplicy. Są to zwykłe, szare panele zainstalowane nad drzwiami. Nie wydają żadnych dźwięków, ani nie emitują światła.

[/one_half] [one_half_last]

[/one_half_last]

Nowoczesne technologicznie panele pozwalają zaoszczędzić nawet 60% kosztów związanych z ogrzewaniem w porównaniu z tradycyjnymi systemami konwekcyjnymi. Specjalna technologia pozwala zamienić 98% pobranej energii elektrycznej na energię cieplną. Ponadto ogrzewanie podczerwienią nie nagrzewa powietrza, tylko osoby i przedmioty (tj. ławki). W kaplicy adoracji wreszcie możemy pozbyć się hałasującej farelki.

Panele zostały zainstalowane także w dwóch zakrystiach: kapłańskiej i ministranckiej.

Nowe ogrzewanie w kaplicy Adoracji w Pile
Nowe ogrzewanie w zakrystii kościoła Świętej Rodziny