Ksiądz ”od kiboli” Człowiekiem Roku!

Środowiska antyklerykalne muszą być nieźle zdziwione, że z listy czterdziestu osób to właśnie ksiądz wygrywa plebiscyt Człowieka Roku! Serdecznie gratulujemy ks. Jarkowi.

[one_half]

Dziś o północy rozstrzygnął się Plebiscyt Człowieka Roku 2013 „Tygodnika Pilskiego”. Z liczbą 2956 esemesowych głosów wygrał ks. dr Jarosław Wąsowicz – duszpasterz kibiców, pracownik pilskiego archiwum inspektorialnego, który także od wielu lat organizuje wykłady historyczne i jest organizatorem Patriotycznej Pielgrzymki kibiców na Jasną Górę. Zdeklasował on rywali, zostawiając ich daleko w tyle. Otrzymał on nawet więcej głosów niż Człowiek Roku 2012.

[/one_half] [one_half_last]

[/one_half_last]

– To jest zwycięstwo Was wszystkich! Dziękuję ślicznie! – napisał na swoim Facebooku» laureat, ks. Jarosław Wąsowicz.

Najbardziej emocjonujące głosowanie odbyło się wczoraj, 28 stycznia, w ostatnim dniu wysyłania esemesów. Przed południem do lidera brakowało mu kilkudziesięciu głosów. Później pierwsze miejsce coraz bardziej się oddalało od ks. Wąsowicza, jednak przy mobilizacji środowisk prawicowych i kibicowskich tuż po 22. nasz kandydat miał o ponad 600 głosów więcej niż główny konkurent – Marcin Charmaciński – terapeuta od uzależnień. Charmaciński przez ostatnich kilka dni prowadził w plebiscycie. Ostatecznie zajął drugie miejsce, zdobywając ponad 2300 głosów.

Oprócz całego plebiscytu ks. Jarek wygrał także w kategorii działalność społeczna i kultura.

Człowiek Roku 2013 Tygodnika Pilskiego – ksiądz Jarosław Wąsowicz ma szansę zostać Człowiekiem Roku 2013 w Wielkopolsce, ponieważ przechodzi on do wojewódzkiego etapu. Głosowanie rozpocznie się w piątek, 31 stycznia. Podsumowanie i wręczenie zaszczytnych tytułów odbędzie się podczas uroczystej gali w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.

[fancy_box title=”Komentarz”]

„Środowisko Gazety Wyborczej jest oburzone, że ksiądz ma szansę na otrzymanie tytułu „Człowieka Roku 2013”. Znana, z niezrozumiałych dla wielu Polaków – patriotów, gazeta jeden ze swoich artykułów zatytułowała „Ksiądz chwali kiboli i nazywa „strażnikami pamięci o polskich patriotach”. Ma tu na myśli oczywiście ks. Wąsowicza. Autor opublikowanego tekstu atakuje księdza i neguje niejako istnienie prawdziwych fanów piłki nożnej, zarzucając, że nie robią nic poza wszczynaniem licznych awantur i burd. Cytuje obrażające osobę księdza zdania, które miał wypowiedzieć np. „jeden z zakonników znających ks. Wąsowicza” – danych oczywiście nie podano. Cały artykuł jest przepełniony absurdalnymi zarzutami, opowiedzianymi w sposób niezwykle pretensjonalny.”

Dr Natalia Porzezińska
za: kresowiacy.com (czytaj całość»)

[/fancy_box]

Wyniki głosowania:

Człowiek Roku 2013 Tygodnika Pilskiego - Piła - Naszemiasto.pl