26 stycznia 2014 r.

III Niedziela zwykła

1. Dzisiaj msza św. o godz. 15.00 w intencji rodziców osób powołanych do służby Bogu. Po Eucharystii spotkanie opłatkowe w sali św. Jana Bosko. Apel maryjny o godz. 21.00.

2. Dzisiaj na mszy św. o godz. 12.30 śpiew kolęd będzie animował chór z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie „na Pola”.

3. Wizyta duszpasterska – KOLĘDA.

Kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku o godz. 16.00. Natomiast w sobotę od godz. 15.00 Rozkład na najbliższe dni:

  • 27 stycznia 2014 r. (poniedziałek) Żeleńskiego.
  • 28 stycznia 2014 r. (wtorek) O. M. Kolbe (nieparzyste).
  • 29 stycznia 2014 r. (środa) Pl. Zwycięstwa.
  • 30 stycznia 2014 r. (czwartek)Towarowa.
  • 31 stycznia 2014 r. (piątek)Śródmiejska, Piekarska, uzupełnienia.

Rozkład kolędy znajduje się również w gablotach informacyjnych oraz w internecie na stronie parafialnej. W czasie kolędy kancelaria parafialna czynna przed południem od poniedziałku do soboty od 9.00 do 11.00. Natomiast popołudniu w poniedziałki, środy i piątki od 16.00 do 17.30.

Jeżeli ktoś nie mógł przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, a tego pragnie może zgłosić swój adres telefonicznie, w kancelarii parafialnej lub internetowo. Kolędę uzupełniającą można przyjąć 31 stycznia lub w innym, dogodnym terminie.

[fancy_link link=”https://swietarodzina.pila.pl/2014/01/ruszyli-z-koleda-rozklad/” target=”blank”]Zobacz jak zamówić kolędę uzupełniającą[/fancy_link]

[fancy_link link=”https://swietarodzina.pila.pl/koleda2014/” target=”blank”]Zobacz pełen plan kolędy[/fancy_link]

4. Spotkanie dla wszystkich osób przygotowujących się do sakramentu bierzmowania odbędzie się 30 stycznia (czwartek) o godz. 19.00. Jest to spotkanie podsumowujące I okres.

5. W piątek – 31 stycznia – przeżywamy UROCZYSTOŚĆ ŚW. JANA BOSKOZałożyciela Rodziny Salezjańskiej – Ojca i nauczyciela młodzieży. Uroczysta msza św. o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich parafian, wspólnoty i ruchy religijne do wspólnej modlitwy w intencji dzieci, młodzieży, ministrantów oraz wychowawców młodego pokolenia. Podczas tej mszy dzieci wraz z  siostrą Renatą z grupy teatralno-muzycznej wystawią przedstawienie o ks. Bosko. A po każdej mszy św. ucałowanie relikwii św. Jana Bosko. O godz. 17.30 nabożeństwo do św. Jana Bosko prowadzone przez salezjanów współpracowników.

6. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi po mszy św. o godz. 8.00.

7. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszy św. o godz. 15.00.

8. W przyszłą niedzielę – 2 lutego – ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Na każdej mszy św. błogosławieństwo świec.

9. W „Gościu Niedzielnym” min. specjalny dodatek – płyta z najsławniejszymi utworami Wolfganga Amadeusza Mozarta.

10. Podczas ferii zimowych 2014 roku zostaną w naszej parafii przeprowadzone półkolonie-zimowisko dla dzieci i młodzieży. Wszelkie informacje u ks. Damiana. Karty uczestnictwa można odebrać w zakrystii lub kancelarii.

11. Zapraszamy na spotkanie charyzmatyczne z modlitwą o uzdrowienie, które odbędzie się 26 lutego br. Spotkanie poprowadzi o. John Bashobora. Szczegółowe informacje na plakatach i kancelarii. Dziś po każdej mszy św. w domu katechetycznym są rozprowadzane wejściówki na to spotkanie.

[fancy_link link=”https://swietarodzina.pila.pl/?p=17027″ target=”blank”]Więcej informacji o rekolekcjach z o. Johnem Bashoborą[/fancy_link]

12. W kwietniu 2014 roku będziemy przeżywać piękną uroczystość kanonizacji naszego papieża Jana Pawła II. Aby uczestniczyć w tych uroczystościach jedziemy parafialną pielgrzymką autokarową. Oprócz Watykanu zwiedzimy wiele ciekawych miejsc we Włoszech. Zachęcamy do zapisu przez stronę internetową lub w kancelarii.

[fancy_link link=”https://swietarodzina.pila.pl/2013/10/pielgrzymka-na-kanonizacje/” target=”blank”]Więcej informacji o pielgrzymce i zapisy (kliknij)[/fancy_link]

13. W minionym okresie odeszli do wieczności: + Wanda ŁUCKA z d. Stępień, lat 86 z ul. O. M. Kolbe.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …