Powstanie zamykany konfesjonał

Póki co wszystko jest w fazie projektów, ale mamy nadzieję, że już na przełomie stycznia i lutego 2014 r. uda nam się postawić zamykany konfesjonał. Prosimy o Waszą pomoc!

» Czytaj także: Zamykany konfesjonał na rocznicę konsekracji kościoła

Od wielu lat parafianie, czy to na kolędzie, czy w innych rozmowach proszą, o miejsce, gdzie będzie można głośniej się spowiadać, bez krępacji, że ktoś usłyszy.

– Nie ma co ukrywać, że w naszej parafii jest sporo osób starszych, które mają problemy ze słuchem, a także ci, którzy nie mogą uklęknąć. Spowiedź przy normalnym konfesjonale jest więc dla nich problemem. Chcemy więc wyjść na przeciw wszystkim, którzy chcą mieć większy komfort podczas sakramentu pokuty – mówi ks. proboszcz Zbigniew Hul.

Pierwszy zamykany konfesjonał miałby stanąć w tyle kościoła pod chórem. Docelowo chcemy wymienić cztery zwykłe konfesjonały na zamykane, ale najpierw musimy zobaczyć jak będzie zdawał egzamin ten pierwszy. Wszystko w swoim czasie.

Projekt zamykanego konfesjonału był wzorowany na konfesjonałach w Częstochowie. Podobnie jak tamte, nasz będzie wygłuszony, z wentylacją. Będzie można w nim się spokojnie wyspowiadać. To co w nim będzie mówione nie będzie słychać na zewnątrz, a także to co się dzieje w kościele nie będzie przeszkadzało penitentom. Niekoniecznie trzeba będzie w nim klęczeć. Będzie można usiąść, a także rozmawiać przez kratki lub twarzą w twarz.

Stylem będzie nawiązywał do wyposażenia kościoła. Będzie też w kolorze ołtarza Bożego Miłosierdzia, bo może uda nam się kiedyś przywrócił też i ławki do tego koloru.

Na razie projekt jest omawiany. Nie jest to ostateczny projekt. Zachęcamy do przesyłania i wypowiadania się (np. w komentarzu pod tą informacją) na temat zamykanego konfesjonału. Liczymy na wskazówki i uwagi co można zrobić. Jeśli uda nam się zebrać potrzebną kwotę, to konfesjonał stanie już na przełomie stycznia i lutego 2014 roku.

– Przede wszystkim chcemy, aby miejsce gdzie się uświęcamy było godne i na najwyższym poziomie. Byśmy mogli jeszcze lepiej wzrastać w wierze – dodaje ksiądz proboszcz.

[fancy_box][icon_teaser type=”PiggyBank” style=”inset_silver” title=”Ofiary”]Ofiary na zamykany konfesjonał można składać do skarbony obok ołtarza Bożego Miłosierdzia lub na numer konta:

Parafia Świętej Rodziny w Pile
ul. św. Jana Bosko 1
64-920 PIŁA

nr konta: 16-1020-3844-0000-1102-0050-7400
tytułem: imię i nazwisko; Ofiara na konfesjonał;

[/icon_teaser] [/fancy_box] Projekt - zamykany konfesjonał Piła Święta Rodzina  (1)

Projekt - zamykany konfesjonał Piła Święta Rodzina  (2)

Projekt - zamykany konfesjonał Piła Święta Rodzina  (3)