Powstanie gablota pamięci o księdzu Olędzkim

Gablota – to na początek. W planach jest także ławeczka z pomnikiem oraz tabliczki z jego poezją przy Deptaku im. Ks. Stanisława Olędzkiego, a nawet książka.

Prywatny notes ks. Stanisława Olędzkiego

Wszystko rozpoczęło się od uroczystości 22. rocznicy śmierci kapłana i poświęcenia deptaku (pisaliśmy o tym tutaj: Ks. Olędzki jest w Pile na zawsze! →). Wtedy to rodzina salezjanina przekazała na ręce parafii osobisty notatnik ks. Olędzkiego (na zdjęciu obok). On stał się zaczynem stworzenia gabloty pamięci, która ma stanąć obok innych gablot w inspektoracie, tuż przy archiwum salezjańskim.

Wczoraj do parafii dotarła także paczka od rodziny ks. Stanisława, w której znajduje się spora ilość zdjęć, slajdów, prywatnej korespondencji, zapisów i dokumentów pozostałych po zmarłym kapłanie. W paczce znalazły się także… guziki, które kolekcjonował ks. Olędzki.

Chcemy także zaapelować do wszystkich, którzy znali ks. Stanisława Olędzkiego i mają po nim jakieś pamiątki: wspólne zdjęcia, jakieś rękopisy, albo listy od ks. Stasia. Jeśli ktoś posiada takie rzeczy i chce wesprzeć powstającą gablotę, prosimy zostawiać rzeczy w kancelarii parafialnej.

[fancy_link link=”http://swietarodzina.pila.pl/2013/11/deptak-ks-stanislawa-oledzkiego-w-pile/” variation=”red”]Czytaj także: poświęcenie Deptaku im. Ks. Stanisława Olędzkiego[/fancy_link]