Posłuchaj naszych rekolekcji adwentowych!

Tyle ludzi, tyle wzruszeń, tyle radości, tyle łez, tyle przemyśleń, tyle słów – właśnie dobiegły końca jedne z piękniejszych rekolekcji. Teraz już po zakończeniu rekolekcji, zachęcamy do posłuchania nauk.

Rekolekcje wygłosił salezjanin i duszpasterz akademicki, ks. Dominik Chmielewski. Przyjechał do nas z Warszawy. To, że będą to wyjątkowe rekolekcje, wiadome było nawet przed rozpoczęciem rekolekcji. Otóż ks. Dominik, jadąc do nas, miał poważny wypadek na autostradzie. Samochód poszedł do kasacji, jednak rekolekcjoniście nic się nie stało. Dość powiedzieć, że wypadek wydarzył się… w godzinę Miłosierdzia Bożego. Czyżby szatan nie chciał doprowadzić do naszych rekolekcji? Na szczęście Bóg czuwał nad ks. Chmielewskim.

Pierwszego dnia rekolekcji, ks. Dominik nakreślił problemy, jakimi zajmowaliśmy się na rekolekcjach.

– Musimy wyprostować to, co w naszym życiu jest zakręcone! A często najbardziej zafiksowany jest nasz umysł. Na nas działają dwie siły: błogosławieństwa i przekleństwa. W czasie tych rekolekcji, chcemy zatrzymać się nad naszym życiem i zadać trzy pytania: czy nad naszym życiem nie ciąży jakaś forma przekleństwa? Jeśli w moim życiu jest irracjonalny lęk i strach – co zatem zrobić, żeby złamać przekleństwo? W jaki sposób wejść w piękną przestrzeń Bożego błogosławieństwa – mówił na początku rekolekcjonista.

[colored_box variation=”red” title=”Niedziela, 8 grudnia 2013 – Dzień I rekolekcji”][/colored_box]

Drugiego dnia szukaliśmy odpowiedzi na pytanie: czy nad naszym życiem nie ciąży jakieś przekleństwo?

– Pismo Święte mówi wyraźnie o siedmiu fundamentalnych oznakach działania przekleństwa w naszym życiu: 1. Nieustannie powracające załamania emocjonalne i psychiczne; 2. Choroby dziedziczne 3. Niepłodność, skłonność do poronień i innych chorób kobiecych. 4. Rozbicie małżeństwa i poczucie odrzucenia w rodzinie 5. Stały, często skrajny niedostatek finansowy 6. Niezwykła podatność na wypadki 7. Tradycja samobójstw i przedwczesnych zgonów w rodzinie – wymieniał te aspekty ks. Dominik.

[colored_box variation=”red” title=”Poniedziałek, 9 grudnia 2013 – Dzień II rekolekcji”][/colored_box]

Trzeci dzień to chęć odpowiedzenia na pytanie: jeśli coś jest w naszym życiu nie tak, to jak złamać w naszym życiu zło?

– Musimy poszukać przyczyn pojawienia się przekleństwa w naszym życiu! Nie możemy liczyć tylko na siebie, żyć według własnego widzi-mi-się – mówił ks. Chmielewski.

[colored_box variation=”red” title=”Wtorek, 10 grudnia 2013 – Dzień III rekolekcji”][/colored_box]

Tego dnia po mszy odbyło się piękne nabożeństwo przebłagania za grzechy. Jak przebłagać Boga za swoje grzechy, mówił ks. Dominik na początku nabożeństwa…

… później przed Najświętszym Sakramentem klęcząc lub leżąc krzyżem wierni przepraszali Boga za najgorsze grzechy swojego życia:

Ostatniego dnia ks. Dominik podsumował naukę uwalniania się od przekleństwa i otwierania się na Boże błogosławieństwo.

[colored_box variation=”red” title=”Środa, 11 grudnia 2013 – Dzień IV rekolekcji”][/colored_box]

Po mszy ks. Dominik egzorcyzmował sól, oliwę i wodę…

… a później odbyło się nabożeństwo uzdrowienia, na którym nie brakowało modlitwy, skupienia, ale także i łez.

Jeśli są problemy z odtwarzaniem plików, zapraszamy na profil parafii w serwisie Wrzuta.pl: www.parafiaswietejrodziny.wrzuta.pl