Matka Teresa z Kalkuty u nas na roratach

Powoli kończą się roraty. Podczas nich, dla dzieci były przygotowywane różne atrakcje, takie jak na przykład dzisiaj: do dzieci przemawiała prawdziwa Matka Teresa z Kalkuty.

Codziennie o 7.00 rano przedstawiany jest inny święty Kościoła katolickiego. Ale dziś, 20 grudnia, dzieci na roratach mogły nie tylko słuchać o świętym, ale też go na żywo zobaczyć. Jedna z naszych parafianek przebrała się za św. Agnes Gonxha Bojaxhiu, zwaną Matka Teresą z Kalkuty i opowiadała o życiu i działalności świętej z Indii. Zostawiła także dzieciom przesłanie

– Proszę was, módlcie się za osoby chore, biedne i potrzebujące. Czasem wystarczą małe gesty: uśmiech, powiedzenie „dzień dobry”. Nie od razu trzeba zakładać szpitale dla bezdomnych, jak ja, Matka Teresa z Kalkuty – mówiła „święta”.

Święta Teresa to nie jedyna atrakcja dla dzieci. Każdego dnia przybliżana była sylwetka innego świętego. I tak na przykład 6 grudnia uczestników rorat odwiedził prawdziwy św. Mikołaj (pisaliśmy o tym TUTAJ), a innego dnia był też ojciec kapucyn z parafii św. Antoniego, który opowiadał o życiu św. Franciszka.

>>> Czytaj także: Roraty tylko rano

Oprócz tego dzieci na roratach dostawały rano drożdżówki do szkoły, a czasami cukierki i chrupki. Na szczęście te „dodatki” do rorat nie przysłoniły tego co najważniejsze: czyli eucharystycznego oczekiwania z Maryją na przyjście Chrystusa. Dzieci, mimo porannej pory, chętnie uczestniczyły w roratach. I może jest ich trochę mniej, niż w zeszłym roku, kiedy roraty były po południu, ale przecież nie o ilość chodzi, a o jakość. Wstanie rano na roraty wymaga sporo samozaparcia, a przecież sam bł. Jan Paweł II mówił: „Musimy przede wszystkim zacząć wymagać od siebie, nawet gdyby inni od nas nie wymagali.”

Ostatnie nabożeństwo roratnie w tym roku będzie w Wigilię o 7.00. W przyszłym roku roraty będą jeszcze wcześniej, aby dzieci mogły zdążyć do szkoły.

[button size=”large” link=”http://sdrv.ms/1hqjwO1″ target=”blank”]Zobacz galerię zdjęć[/button]

Podziękowanie za udział w roratach od papieża Franciszka