Kolejna wizytacja za nami

Niedawno w naszej parafii odbyła się wizytacja biskupa, a dziś zakończyła się kolejna. Tym razem wizytatorem był ks. inspektor Marek Chmielewski, czyli taki „salezjański biskup”.

Tegoroczna wizytacja była wyjątkowo krótka ze względu na przygotowania do salezjańskiej kapituły generalnej, która odbędzie się w lutym przyszłego roku. Krótka, ale to nie znaczy, że nie owocna. Duży nacisk wizytacji był położony na poczucie wspólnoty zakonnej.

Celem wizytacji było spotkanie ze wspólnotą zakonną salezjanów i rozmowy z poszczególnymi kapłanami o ich życiu zakonnym, kapłańskim, o pracy i realizacji charyzmatu salezjańskiego w codzienności. Wizytacja odbyła się w dniach 12 i 13 grudnia 2013 r.

Podobnie jak ks. biskup (o jego wizytacji pisaliśmy TUTAJ), ks. inspektor również opuszcza naszą wspólnotę zadowolony.

– Cieszy mnie jakoś życia i świadectwo dane przez wspólnotę. Z uznaniem odnoszę się do waszych dokonań w parafii Świętej Rodziny. Bardzo serdecznie dziękuję za czas wizytacji i spotkań z wami! – napisał ks. inspektor Marek Chmielewski w kronice parafialnej.

Kolejna wizytacja salezjańskiego pasterza we wspólnocie zakonnej odbędzie się za rok.

Księża z parafii Świętej Rodziny w Pile - salezjanieOd lewej: ks. Bolesław Kujawa sdb, ks. Jacek Pływacz sdb, ks. proboszcz Zbigniew Hul sdb, ks. Krzysztof Oleszkiewicz sdb, ks. inspektor Marek Chmielewski sdb, ks. Stanisław Sadowski sdb, ks. Janusz Zdolski sdb, ks. Kazimierz Napierała sdb, ks. Damian Poleszczuk sdb (schował się za ks. Piotra), ks. Piotr Grzymała sdb.