29 grudnia 2013 r.

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ RODZINY

Odpust

1. W naszej parafii przeżywamy UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWĄ ŚWIĘTEJ RODZINY. Wpatrując się w JEZUSA, MARYJĘ i JÓZEFA, uczmy się żyć na co dzień miłością i ofiarą z samych siebie dla dobra naszych bliskich.

Dziękujemy ks. Michałowi Wziętkowi misjonarzowi z Zambii za wygłoszenie okolicznościowych kazań oraz wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia naszej patronalnej uroczystości. Za wszelkie ofiary złożone dziś do puszek na cele misyjne w Zambii serdecznie dziękujemy.

Główna msza odpustowa zostanie odprawiona o godz. 11.00. Dziś koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 14.50 oraz na apel maryjny o godz. 21.00.

2. We wtorek zakończenie roku kalendarzowego. O godzinie 17.30 nabożeństwo przebłagalne i dziękczynne za rok 2013 oraz nowenna do św. Jana Bosko. Po każdej mszy św. ucałowanie relikwii św. Jana Bosko. Natomiast o godz. 22.30 odprawimy mszę św. w intencji O POKÓJ NA ŚWIECIE. ZAPRASZAMY!!!

3. Młodzież serdecznie zapraszamy na wieczór sylwestrowy, który rozpocznie się o godz. 19.00 w oratorium.

4. W środę Nowy Rok 2014 – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI – Światowy Dzień Modlitw o Pokój na Świecie. Msze św. tak jak w niedzielę.

5. Od czwartku – 2 stycznia – rozpoczynamy w naszej parafii wizytę duszpasterską – KOLĘDĘ

Kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku o godz. 16.00. Natomiast w sobotę od godz. 15.00. Rozkład na najbliższe dni:

  • 2 stycznia 2014 r. (czwartek)Sportowa, Bogusławskiego, Fałata, Chopina, Ogińskiego, Warsztatowa, Traugutta.
  • 3 stycznia 2014 r. (piątek)Al. Wojska Polskiego
  • 4 stycznia 2014 r. (sobota)Kilińskiego, W. Pola, Ceglana, Drygasa, Mieszka I, Kujawska, Świteź
  • 6 stycznia 2014 r. (poniedziałek) Św. Jana Bosko.

Rozkład kolędy znajduje się również w gablotach informacyjnych oraz w internecie na stronie parafialnej. W czasie kolędy kancelaria parafialna czynna przed południem od poniedziałku do soboty w godzinach od 9.00 do 11.00. Natomiast popołudniu w poniedziałek, środę i piątek od 16.00 do 17.30.

ZOBACZ PEŁEN PLAN KOLĘDY W 2014 R. >>>

6. W tym tygodniu przypadają DNI EUCHARYSTYCZNE: w PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA – o godz. 18.00 Eucharystia w intencji Straży Honorowej. W PIERWSZY PIĄTEK – odwiedziny chorych od godz. 8.00. W PIERWSZĄ SOBOTĘ uczcimy Niepokalane Serce Maryi po mszy św. o godz. 8.00.

7. Informujemy, że podczas ferii zimowych 2014 roku w naszej parafii zostaną zorganizowane półkolonie – zimowisko dla dzieci i młodzieży. Wszelkie informacje u ks. Damiana, a karty można odebrać w zakrystii i kancelarii parafialnej.

8. W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszy świętej o godz. 15.00.

9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Czesława SZYMAŃSKA, lat 71 z ul. Śródmiejskiej; + Wacław RAWDANIK, lat 63 z ul. O. M. Kolbe. Za nich i za wszystkich zmarłych w 2013 roku – wieczny odpoczynek racz im dać Panie…