22 grudnia 2013 r.

 IV NIEDZIELA ADWENTU

1. Dzisiaj zapraszamy na godz. 17.30 na nowennę do Bożego Narodzenia. Natomiast o godz. 18.00 msza święta w intencji członków Stowarzyszenia Maryi Wspomożycielki, a po niej hołd maryjny.  Apel Jasnogórski o godz. 21.00.

2. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w minioną sobotę włączyli się w porządkowanie i dekorowanie naszego kościoła.

3. We wtorek imieniny obchodzą ks. Adam Popławski oraz nasz pan organista – Adam Jaworski. Solenizantom życzymy wszelkich łask Bożych i życzliwości ludzkiej.

4. We wtorek /24 grudnia/ rano msze św. o godz. 6.00, 7.00 i 8.00. Informacje o spowiedzi przedświątecznej – KLIKNIJ TUTAJ

5. WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA – /wtorek/ 24 grudnia.

  • W ciągu dnia starajmy się zachować tradycję kultury chrześcijańskiej i narodowej. WIGILIA – oznacza czuwanie przed uroczystością Bożego Narodzenia.
  • WIECZERZĘ WIGILIJNĄ rozpocznijmy wspólną modlitwą, następnie przeczytajmy fragment z Ewangelii wg św. Łukasza rozdział 2 i dzielmy się opłatkiem. Pamiętajmy o sąsiadach, bliskich, rodzicach, chorych, pracujących.
  • W WIGILIĘ – dla DZIECI odbędzie się tradycyjnie MSZA ŚW. BETLEJEMSKA o godz. 16.00. Przyjdźmy jednak już na 15.50. Dzieci wraz z siostrą Renatą przygotowały specjalne wprowadzenie do liturgii.
  • Ogół wiernych zapraszamy na MSZĘ PASTERSKĄ o godz. 22.00 lub 24.00.
  • W PIERWSZE i DRUGIE ŚWIĘTO MSZE ŚW. są odprawiane wg rozkładu niedzielnego.

6. Kolędę rozpoczniemy od 2 stycznia. Rozkład podamy w najbliższym czasie.

7. W przyszłą niedzielę /29 grudnia/ BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ W NASZEJ PARAFII UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWĄ ŚWIĘTEJ RODZINY. Główna msza święta zostanie odprawiona o godz. 11.00. Na każdej mszy świętej nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

8. Dziękujemy za dotychczasowe uwagi dotyczące nowego wyciszonego konfesjonału. Od stycznia przystąpimy do jego wykonania. Prosimy również o składanie ofiar na rzecz budowy konfesjonału.

9. Dzisiaj młodzież rozprowadza flagi – repliki z Powstania Wielkopolskiego. Chcemy w tym roku udekorować nasze domy w rocznicę tego wydarzenia. Natomiast 27 grudnia odbędzie się wykład na temat Powstania Wielkopolskiego w naszym regionie.

10. Informujemy, że podczas ferii zimowych 2014 roku zostaną w naszej parafii przeprowadzone półkolonie-zimowisko dla dzieci i młodzieży. Wszelkie informacje u ks. Damiana.

11. Młodzież z Liceum im. M. C. Skłodowskiej ze Szkolnego Koła Misyjnego pragnąc pomóc misjonarzom z Afryki rozprowadza świąteczne pierniki oraz stroiki, które są do nabycia w sklepiku.

12. Zakończenie rorat dla dzieci nastąpi w poniedziałek o godz. 7.00.

13. Ponieważ sporo osób dopytuje się o możliwość nagrania płyt z naszych rekolekcji adwentowych, informujemy, że płyty od jutra będą dostępne w kancelarii parafialnej. Można także napisać do parafii e-maila z adresem domowym, a płytę wyślemy pocztą.

14. W świątecznym wydaniu „Gościa niedzielnego” min. propozycja przebiegu wieczerzy wigilijnej w naszych rodzinach wraz z modlitwami.  Dostępny jest także najnowszy numer kwartalnika „Rodzina Salezjańska”, w odświeżonym czasopiśmie przeczytamy min. o tym jak obchodzić święta, a także znajdziemy informacje z placówek salezjańskich, świadectwa młodych i felietony. Zachęcamy do lektury.

15. W minionym okresie odeszli do wieczności: + Edmund NOWAK, lat 80 z ul. Żeromskiego; + Jan PIKULIK, lat 57 z Glesna. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie