15 grudnia 2013 r.

III NIEDZIELA ADWENTU

Niedziela Gaudete – Niedziela Radości

1. Trzecią niedzielę adwentu nazywamy niedzielą Gaudete, czyli niedzielą radości. Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko i Kościół w wielkiej radości celebruje ten dzień w sposób szczególny. Celebrans ma na sobie ornat koloru różowego. Róż to kolor, który powstał z połączenia fioletu i bieli, a ta biel wyobraża blask przyjścia Chrystusa w tajemnicy Bożego Narodzenia.

2. Dziś zapraszamy na koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 14.50 oraz na  apel jasnogórski o godz. 21.00.

3. Od poniedziałku – 16 grudnia – podczas nabożeństw o godz. 17.30, będziemy odprawiać Nowennę do Bożego Narodzenia.

4. Roraty odprawiamy tylko o godz. 7.00 dla wszystkich wiernych: dorosłych, młodzieży i dzieci. Wszystkich zapraszamy do uczestnictwa w roratach z adwentowymi świecami i lampionami.

5. Kolejne nabożeństwo uzdrowienia odbędzie się 16 stycznia 2014 roku.

6. Zapraszamy na Adwentowe Czuwania Młodych, które odbędzie się w piątek – 20 grudnia – o godz. 20.00 w kościele pw. NMP Wspomożenia Wiernych. Program czuwania przygotował i będzie prowadził J.E. biskup Edward Dajczak.

7. W przyszłą sobotę po mszy św. o godz. 8.00 zapraszamy do przygotowania naszej świątyni na okres świąt. Włączmy się do sprzątania i dekorowania naszego kościoła.

8. W niedzielę – 22 grudnia –miesięczne wspomnienie NMP Wspomożenia Wiernych. O godz. 18.00 msza święta w intencji członków Stowarzyszenia Maryi Wspomożycielki, a po niej HOŁD MARYJNY.

9. W „Gościu Niedzielnym” min. kolejne rozważania adwentowe ojca świętego Franciszka i specjalny dodatek: płyta z kolędami w wykonaniu braci dominikanów.

10. Przed kościołem, w kancelarii i biurze „Radia Maryja” są rozprowadzane opłatki wigilijne i bożonarodzeniowe świece „CARITAS”, jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Natomiast młodzież rozprowadza świąteczne ozdoby i pierniki.

11. Dziękujemy za dotychczasowe uwagi dotyczące nowego wyciszonego konfesjonału. Od stycznia przystąpimy do jego wykonania.

12. W przyszłą niedzielę młodzież będzie rozprowadzała flagi – repliki z Powstania Wielkopolskiego. Chcemy w tym roku udekorować nasze domy w rocznicę tego wydarzenia. Natomiast 27 grudnia odbędzie się wykład na temat Powstania Wielkopolskiego w naszym regionie.

13. Już teraz informujemy, że podczas ferii zimowych 2014 roku zostaną w naszej parafii przeprowadzone półkolonie-zimowisko dla dzieci i młodzieży. Wszelkie informacje u ks. Damiana.

14. W poniedziałek 16 grudnia o godz. 19.00 w sali św. Jana Bosko spotkanie z posłem Maksem Kraczkowskim.

15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Wilhelmina GABRYŚ, lat 83 z ul. Matwiejewa, (wieloletnia prezes Towarzystwa Przyjaciół Wilna i Ziemi Wileńskiej); + Anna KULCZYŃSKA, lat 64 z Al. Niepodległości; + Jan SKORCZYK, lat 67 z ul. Okrzei; + Jadwiga URBANKOWSKA, lat 83 z ul. Boh. Stalingradu; + Anna GARNIEC, lat 33 z ul. Świętojańskiej (zginęła potrącona przez samochód).

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …