24 listopada 2013 r.

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Dzisiaj obchodzimy UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA.

  • Jest to ostatnia niedziela roku kościelnego. Po mszy św. o godz. 11.00 wystawimy Najświętszy Sakrament, odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia.
  • W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
  • Natomiast w katedrze koszalińskiej uroczyste zakończenie Roku Wiary.
  • Dzisiaj – 24 listopada – wspominamy NMP Wspomożycielkę Wiernych. Po wieczornej mszy św. złożymy hołd Matce Bożej. Zapraszamy również na apel maryjny o godz. 21.00.

2. W poniedziałek – 25 listopada, o godz. 18.00 zostanie odprawiona msza święta za zmarłych rodziców salezjanów.

3. W sobotę, w święto Apostoła Andrzeja:

  • imieniny obchodzi ks. Andrzej Finc. Solenizant odprawi mszę św. o godz. 18.00.
  • w tym dniu jest również miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko, którego uczcimy ucałowaniem relikwii po każdej mszy św.,
  • a o godz. 17.30 rozpoczniemy nowennę do uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP.

4. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszy o godz. 15.00.

5. W listopadzie modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 17.30. Wypominki można składać w kancelarii. Przyjmujemy również  wypominki roczne.

6. W tygodniku „Gość Niedzielny” min. kalendarz na 2014 rok.

7. Organizujemy pielgrzymkę na kanonizację bł. Jana Pawła II. Więcej informacji i zapisy w kancelarii parafialnej

8. Nasza parafia została poproszona o przekazanie zaproszenia na bezpłatne badania mammograficzne. Odbędą się one 13 grudnia br. Mammobus będzie oczekiwał na pl. Zwycięstwa. Szczegóły na plakatach.

9. Przed kościołem, w biurze Radia Maryja i kancelarii parafialnej rozprowadzamy opłatki wigilijne i świece bożonarodzeniowe Caritas.

10. Wszystkich nauczycieli, pedagogów, wychowawców i pracowników oświaty zapraszamy na spotkanie w ramach Pilskiego Duszpasterstwo Nauczycieli, podczas którego odbędzie się Eucharystia, a po niej spotkanie tematyczne poświęcone wychowaniu gender. Spotkanie odbędzie się 27 listopada br., o godz. 18.30 w Parafii  św. Antoniego u oo. Kapucynów. Serdecznie zapraszamy.

11. W dniach od 6 do 8 grudnia w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym odbędą się rekolekcje o modlitwie.

12. Biuro Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Torunia w dniu 30 listopada na 22. rocznicę powstania tego radia. Wyjazd o godz. 7.30. Serdecznie zapraszamy. Zapisy i bliższe informacje w Biurze Radia Maryja.

13. Kolejna niedziela -1.12.2013- rozpoczyna okres ADWENTU.

14. W tym tygodniu odeszli do wieczności: + Alicja CZERNIEL, lat 56 z ul. Niemcewicza, + Zofia MIKOŁAJEWSKA, lat 93 z ul. Niemcewicza, + Halina BELKA, lat 84 z ul. O. M. Kolbe, + Klara PREUHS, lat 81 z ul. Traugutta;
Wieczny odpoczynek …