10 listopada 2013 r.

XXXII Niedziela zwykła

Kanoniczna wizytacja ks. biskupa Krzysztofa Zadarko
V Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym ~ NIGERIA

1. Od dzisiaj do 12 listopada gościmy w naszej parafii ks. bp. Krzysztofa Zadarko w ramach kanonicznej wizytacji duszpasterskiej:

 • ks. biskup zostanie uroczyście przyjęty w naszej parafii podczas mszy św. o godz. 11.00, którą będzie celebrował i wygłosi okolicznościową homilię. W ramach wizytacji będzie uczestniczył w innych liturgiach eucharystycznych;
 • dodatkowo dzisiaj o godz. 16.15 – poświęci rondo im. Franciszka Toboły, a o godz. 17.00 weźmie udział w Koncercie Niepodległościowym Muzyki Polskiej z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Młodzieżowym Domu Kultury (ul. Okrzei 9);
 • natomiast jutro, 11 listopada o godz. 14.00 będzie przewodził Eucharystii w naszej świątyni z racji 95. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI. Następnie przejdzie z wszystkimi wiernymi, przedstawicielami powiatu i miasta oraz organizacji, instytucji, szkół naszego regionu na plac Zwycięstwa, aby złożyć kwiaty;
 • na wszystkie spotkania zapraszamy całą naszą parafię;
 • dodatkowo 11 listopada o godz. 17.00 ks. biskup pragnie spotkać się z przedstawicielami wspólnot, grup i ruchów religijnych naszej parafii w sali św. Jana Bosko.
 • wizytacja zakończy się we wtorek, 12 listopada odwiedzinami ks. bpa Krzysztofa w szkołach na terenie naszej parafii.

2. Dzisiaj apel maryjny o godz. 21.00. Zapraszamy!

3. We wtorek na mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz ich rodziców. W tym dniu dzieci przynoszą pamiątki chrztu świętego.

4. We wtorek odbędzie się spotkanie formacyjne dla Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników. Rozpoczęcie mszą św. o godz. 18.00 w naszej świątyni.

5. W czwartek – 14 listopada – przypada 22. rocznica śmierci katechety i poety pracującego w naszej parafii – ks. Stanisława Olędzkiego. Decyzją Rady Miasta Piły, deptak pomiędzy kościołem Świętej Rodziny, a I Liceum Ogólnokształcącym „na Pola” otrzyma im. Ks. Stanisława Olędzkiego.

 • o godz. 13.45 w sali św. Jana Bosko w domu katechetycznym przybliżenie postaci ks. Stanisława oraz recytacja najpiękniejszych jego wierszy w wykonaniu młodzieży I LO w Pile;
 • około g. 14.00 otwarcie deptaku przez prezydenta Piły i zaproszonych gości;
 • następnie zapraszamy na Eucharystię w intencji księdza Stanisława;
 • w naszych uroczystościach będzie uczestniczyła rodzina księdza Olędzkiego;
 • wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystościach.

6.  W piątek 15 listopada o godz. 19.15 odbędzie się spotkanie z redaktorem Cezarym Gmyzem (Tygodnik „Do rzeczy”) oraz promocja jego najnowszej książki „Zawód dziennikarz śledczy”. Serdecznie zapraszamy!

7.  W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii alumnów z WSD z Lądu. Ks. Rektor Mariusz Hamarczuk wygłosi homilie, a klerycy będą animować poszczególne msze św.

8. Przez cały listopad modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 17.30. Wypominki można składać w kancelarii. Przyjmujemy również  wypominki roczne;

9. Organizujemy pielgrzymkę na kanonizację bł. Jana Pawła II. Więcej informacji i zapisy w kancelarii parafialnej.

10. W tygodniku „Gość Niedzielny” min. o dramatycznie spadającej liczbie urodzeń w Polsce.

11.  W tym tygodniu odeszli do wieczności: + Jerzy BONIŚNIAK, lat 64 z ul. Trentowskiego; + Jan BIAŁKOWSKI, lat 70 z ul. Towarowej; + Joanna FĄS, lat 39 z ul. Koszyckiej; + Stanisław PAWLAK, lat 82 z ul. Wodnej; + Edward KULESZA, lat 66 z ul. Boh. Stalingradu.           Wieczny odpoczynek …