1 grudnia 2013 r.

I Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj I NIEDZIELA ADWENTU, która rozpoczyna nowy rok liturgiczny przeżywany w naszej Ojczyźnie pod hasłem: „Wierzę w Syna Człowieczego”. Obecny rok stanowi pierwszy etap przygotowań do 1050. rocznicy Chrztu Polski.

2. Weszliśmy w Adwent z Matką Najświętszą, którą symbolizuje dodatkowa świeca i msza święta roratnia. W naszej parafii roraty będziemy odprawiać tylko o godz. 7.00 dla wszystkich wiernych: dorosłych, młodzieży i dzieci. Wszystkich zapraszamy do uczestnictwa w roratach z adwentowymi świecami i lampionami.

3. Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszy świętej o godz. 15.00, a o 21.00 apel maryjny.

4. We wtorek na mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. oraz rodziców. W tym dniu dzieci przynoszą do poświęcenia medaliki.

5. We wtorek pamiętamy o naszych zmarłych. O godz. 17.30 nowenna do Niepokalanej i różaniec, a następnie msza święta zbiorowa za zmarłych.

6. W środę – 4 grudnia – zapraszamy na kolejny wykład z cyklu „Kościelne Dzieje Piły”. Ks. dr Jarosław Wąsowicz przedstawi temat: „Działania organów bezpieczeństwa i partii wobec parafii pw. Świętej Rodziny w Pile w latach 1945-1956”. Rozpoczęcie spotkania o godz. 19.00 w sali św. Jana Bosko. Zapraszamy!

7. W tym tygodniu przypadają DNI EUCHARYSTYCZNE:

  • PIERWSZY CZWARTEK – o godz. 17.30 nabożeństwo i spowiedź dla ministrantów i ich rodzin, a następnie msza święta dla nich i dla członków Straży Honorowej NSPJ.
  • PIERWSZY PIĄTEK od godz. 8.00 odwiedziny chorych.
    • od godz. 16.15 spowiedź dla dzieci, a o 16.30 msza święta dla nich.
    • o godz. 19.00 NABOŻEŃSTWO UWIELBIENIA Z OKAZJĄ DO SPOWIEDZI. Zapraszamy wszystkich chętnych, a także młodzież przygotowującą  się do sakramentu bierzmowania i ich rodziny. Po nabożeństwie spotkanie organizacyjne dla osób, które w tym roku szkolny przystąpią do tego sakramentu.
  • PIERWSZA SOBOTA po mszy świętej o godz. 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
    • Nowennę do uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP odprawiamy o godz. 17.30.

8. PARAFIALNE REKOLEKCJE ADWENTOWE rozpoczniemy w przyszłą niedzielę, a wygłosi je ks. Dominik Chmielewski – duszpasterz akademicki z Warszawy.

9. Przed kościołem, w kancelarii i biurze „Radia Maryja” rozprowadzamy opłatki wigilijne i „Bożonarodzeniowe świece CARITAS”, jako „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.

10. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary  na ogrzewanie naszego kościoła.

11. Organizujemy pielgrzymkę na kanonizację bł. Jana Pawła II w dniach 23 – 29 kwietnia 2014 r. W ramach pielgrzymki zobaczymy także: Loreto, Lanciano, San Giovanni Rotondo, Manopello, Sanktuarium Świętego Michała Archanioła, Rzym, Watykan i Padwę. Więcej informacji i zapisy przez stronę internetową lub w kancelarii parafialnej.

12. Z racji wspomnienia św. Barbary patronki górników – w niedzielę 8 grudnia – zostanie odprawiona msza św. o godz. 11.00 w intencji pracowników, emerytów, rencistów i ich rodzin następujących zakładów: Exalo Drilling, Nafty Trans oraz Geologii i Geofizyki.

13. W czwartek – 5 grudnia – w Domu Kultury przy pl. Staszica od godz. 11.00 odbędzie się konferencja: „Źródła do dziejów Piły” w ramach obchodów 500 – lecia.

14.  W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Marianna POLASIK, lat 90 z ul. Buczka; + Dariusz GRZESIK, lat 47 z ul. Okrzei; + Aleksandra KOZERA, lat 76 z al. Piastów;

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …