Jedź z nami na kanonizację!

22 października 2013 r. po raz ostatni w historii dziejów obchodzimy wspomnienie bł. papieża Jana Pawła II. Za rok o tej samej porze w liturgii wspominać będziemy nie błogosławionego, a świętego! W niedzielę 27 kwietnia 2014 roku papież Franciszek zaliczy naszego papieża do grona świętych, a my w tym czasie chcemy być na placu św. Piotra w Watykanie. Ty też tam możesz być.

Organizujemy siedmiodniowy wyjazd do Włoch, aby uczestniczyć w uroczystościach kanonizacyjnych papieży Jana Pawła II i Jana XXIII w dniach 23 – 29 kwietnia 2014 roku. Koszt naszej pielgrzymki to 1000 zł + 210 uro od osoby (+ 60 €uro na wstępy). Pielgrzymkę udało nam się zamówić w chwili ogłoszenia przez papieża Franciszka daty kanonizacji.

Na pielgrzymkę można się zapisać u księdza Janusza Zdolskiego w kancelarii parafialnej oraz za pomocą naszego internetowego formularza. Poniżej podajemy numer konta, na które można wpłacać opłaty za pielgrzymkę.

[fancy_box]

Internetowy formularz zapisu na pielgrzymkę:

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres zamieszkania (wymagane)

Kod pocztowy i miejscowość (wymagane)

Data urodzenia (wymagane):

Miejsce urodzenia (wymagane)

Seria i numer dowodu osobistego (wymagane)

Telefon kontaktowy (wymagane)

Adres email (wymagane)

Chcę zapisać się na pielgrzymkę do Hiszpanii i Portugaii i w ciągu najbliższych 7 dni wpłacę na niżej podany numer konta zaliczkę, albo całą kwotę. Wiem, że w przypadku nie dokonania przeze mnie wpłaty, rezerwacja internetowa nie zostanie zapisana.

[/fancy_box]

[fancy_box][icon_teaser type=”PiggyBank” style=”inset_silver” title=”Opłata”]Aby potwierdzić swoją rezerwację prosimy wpłacić zaliczkę (500 zł) lub – kto może – od razu całą kwotę na numer konta:

Parafia Świętej Rodziny w Pile
ul. św. Jana Bosko 1
64-920 PIŁA

nr konta: 66-8162-0003-0021-3354-3000-0010
tytułem: imię i nazwisko; Pielgrzymka na kanonizację;

[/icon_teaser]

Po zaksięgowaniu kwoty, wyślemy potwierdzającego e-maila na adres podany w formularzu.

[/fancy_box] [squeeze_box]

Program pielgrzymki:

Dzień 1

Wyjazd z Piły o godz. 2:00. Przejazd przez Niemcy, Austrię i piękne widokowo Alpy Austriackie do Włoch. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Padwy.

Dzień 2

Śniadanie. Przejazd do Loreto – nawiedzenie sanktuarium św. Domku. Udamy się na plac Madonny, zobaczymy pałace: Apostolski i Iliryjski, piękną fontannę oraz dzwonnicę. We wnętrzu bazyliki nawiedzimy św. Domek, a także liczne kaplice w tym kaplicę polską z freskami A. Gatti przedstawiającymi religijno-patriotyczne epizody z historii Polski oraz w centrum ołtarz ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. Przejazd do Lanciano – nawiedzenie miejsca Cudu Eucharystycznego. Spacer po mieście. Przejazd na obiadokolację i nocleg do San Giovanni Rotondo.

Dzień 3

Śniadanie. Poznamy miejsca, w których św. Ojciec Pio prowadził pełne dobroci i poświęcenia życie. Nawiedzimy świątynię klasztorną p.w. Matki Bożej Łaskawej, w której przez 52 lata Ojciec Pio spowiadał i sprawował Eucharystię. Nad głównym wejściem do świątyni znajduje się chór zakonny – ulubione miejsce modlitwy Ojca Pio. Tu przed cyprysowym krzyżem 20.09.1918 Święty otrzymał stygmaty. Przejście do starej części klasztornej, gdzie znajduje się muzeum, a w nim cela Świętego. Następnie nawiedzimy bazylikę Matki Bożej Łaskawej oraz bazylikę p.w. Ojca Pio. Zadziwia ona swoją nowoczesną i oryginalną formą. Udamy się do kościoła dolnego – krypty – czas na modlitwę i zadumę u grobu Świętego. Przejazd do Monte Sant’ Angelo – miejsca kultu św. Michała Archanioła, którego źródłem były cztery objawienia. W Świętej Grocie czas na modlitwę i zadumę. Powrót na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4

Śniadanie. Przejazd do małej osady Manoppello, założonej przez Longobardów. Nawiedzimy świątynię Volto Santo z zachowaną chustą św. Weroniki z podobizną Chrystusa. Dalszy przejazd. Zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5

Przydział pakietów śniadaniowych. Przejazd do Rzymu. Udamy się do Watykanu. Udział w uroczystościach kanonizacji błogosławionego Jana Pawła II, według programu ustalonego przez Stolicę Apostolską. Krótkie zwiedzanie Rzymu. Powrót na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6

Śniadanie. Przejazd do Padwy. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od przejścia przez największy plac miejski we Włoszech – Prato della Valle. Przejście Starówką do najsławniejszej romańsko-bizantyjskiej świątyni świata chrześcijańskiego bazyliki św. Antoniego, zwanej „cudem Padwy” z sarkofagiem Świętego oraz kaplicą polską. Dalszy przejazd do Tarvisio lub w okolice Wenecji  na obiadokolację i nocleg.

Dzień 7

Śniadanie w formie pakietów (lub wczesne śniadanie o 6:30). Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach nocnych.

Dodatkowe informacje:

  • przejazd luksusowym autokarem
  • 6 noclegów w hotelach **/*** pokoje 2-3 os., małżeństwa w pokojach 2-osobowych gwarantowanych
  • 6 śniadań, 6 obiadokolacji
  • opiekę i informację turystyczną pilota,
  • ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 10 000 € i NNW do 2 000 € oraz do 5000 zł w RP
  • Program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
  • Dokument niezbędny do podróży: dowód osobisty lub paszport ważny min.6 miesięcy od daty powrotu
  • Jest to wyjazd o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i z możliwością uczestnictwa w Mszach Św.
  • Na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz inne wydatki programowe należy przeznaczyć 60 €.
[/squeeze_box]