Petycja o utworzenie przystanku

Będziesz 17 lub 18 października w pobliżu I LO „na Pola”? Koniecznie wejdź i złóż swój podpis pod petycją. To ważne także dla wiernych naszej parafii!

Samorząd Uczniowski I Liceum Ogólnokształcącego w Pile im. Marii Skłodowskiej Curie chce na ręce pilskiego MZK złożyć petycję w sprawię utworzenia dodatkowego przystanku na ulicy Buczka, na przeciwko istniejącego przystanku „Jana Bosko” dla autobusów linii: 0, 3, 4. Ten przystanek znajduje się tylko po jednej stronie ulicy. Autobusy jadące z centrum miasta nie zatrzymują się przy Deptaku im. ks. Stanisława Olędzkiego (dawniej część ul. św. Jana Bosko), a osoby które chcą się dostać do kościoła albo do liceum muszą wysiadać przy CH Merkury lub „pod samolotem”.

[two_third]

– Po co iść do szkoły z deptaka lub spod Ekonoma? Lepiej wysiąść z autobusu bliżej i mieć krótszą drogę do szkoły! Podpisz i ułatw sobie życie – zachęcają uczniowie do podpisania się pod prośbą.

Utworzenie przystanku, na którym zatrzymywać będą się autobusy jadące z centrum, ułatwi dojazd do kościoła. Osoby korzystające z miejskiej komunikacji będą miały raptem 200 metrów do naszej świątyni, przechodząc przez Deptak im. ks. Stanisława Olędzkiego.

Podpisy pod petycją uczniowie będą zbierać w swoim liceum przy ul. Pola, przed główną aulą (tuż przy wejściu) podczas przerw. Rozkład, kiedy są przerwy prezentujemy w ramce obok.

Jak zapewnia wicedyrektor szkoły, Maria Toboła, pod prośbą o utworzenie przystanku będą mogli podpisać się wszyscy, nie tylko uczniowie. Dlatego zachęcamy także naszych parafian do włączenia się w inicjatywę licealistów.

[/two_third] [one_third_last][colored_box]Godziny przerw, podczas których będą zbierane podpisy w dniach 17-18.10.2013 r.
[fancy_list style=”circle_arrow” variation=”green”]
  • 8.15 – 8.25
  • 9.10 – 9.20
  • 10.05 – 10.15
  • 11.00 – 11.15
  • 12.00 – 12.10
  • 12.55 – 13.15
  • 14.00 – 14.10
  • 14.55 – 15.05
  • 15.50 – 16.00
[/fancy_list] [/colored_box] [/one_third_last]