Nie żyje kolejna salezjanka współpracownica

Zmarła Jadwiga Dąbrowa. Od sześciu lat była w Stowarzyszeniu Salezjanów Współpracowników. To trzeci pogrzeb w tym roku w tej wspólnocie.

Śp. Janina Dąbrowa Piła - salezjanie Współpracownicy

Śp. Maria Jadwiga Dąbrowa miała 74 lata. Zmarła we wtorek, 22 października 2013 r. po długiej i ciężkiej chorobie.

– Będziemy ją pamiętać jako osobę o wielkim sercu i zaangażowaniu w sprawy wychowania młodzieży i duchowości salezjańskiej – wspomina Marta Lubczyńska, przewodnicząca Salezjanów Współpracowników.

Zmarła była zaangażowana także w działalność Apostolstwa Dobrej Śmierci przy naszej parafii. W swoim kościele (pw. NMP Wspomożenia Wiernych) należała do Żywego Różańca.

– Pamiętam, że gdy kończyła studium pomaturalne w Szkole Ekonomicznej w Pile to broniła u mnie pracę – mówi Stefania Majchrzak, była przewodnicząca SSW, w czasie której kadencji śp. Jadwiga Dąbrowa składała przyrzeczenia. – Zapamiętam ją jako osobę z wielką klasą, inteligentną, uczynną, która całym sercem włączała się w towarzystwo, w którym żyła – dodaje.

Śp. Jadwiga przez długi czas pracowała w Wojskowych Zakładach Budowlanych w Pile jako kadrowa. Miała dwóch synów. Doczekała się czterech wnucząt.

Msza pogrzebowa za śp. Jadwigę Dąbrowę zostanie odprawiona w piątek 25 października 2013 roku o godzinie 12. w kościele pw. NMP Wspomożenia Wiernych (na os. Górnym). Po niej, o godz. 13. na cmentarzu komunalnym odbędzie się ostatnie pożegnanie zmarłej.

Przyjaciele ze Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników zamówili za zmarłą mszę świętą, która odbędzie się w naszym kościele 31 października 2013 r. o godzinie 7. A dzień wcześniej, 30 października o godzinie 8. zostanie odprawiona msza za śp. Jadwigę, zamówiona od Apostolstwa Dobrej Śmierci.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci! Niech odpoczywa w pokoju wiecznym! Amen.