Nasza parafianka radcą Współpracowników

Ponad miesiąc temu jej kandydatura została przegłosowana na skarbnika lokalnej wspólnoty Współpracowników. Teraz tę funkcję musi pogodzić z kolejną. Na inspektorialnym kongresie delegaci wybrali ją na radczynię rady prowincjonalnej Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników.

– Podczas zgłoszeń kandydatów padło moje nazwisko i po głębokim namyśle zgodziłam się brać udział w dalszych wyborach. Po ogłoszeniu wyników głosowania, okazało się, że przy 43 głosach weszłam w skład rady. Dopiero po podzieleniu funkcji dotarło do mnie jaką wzięłam na siebie odpowiedzialność. Miałam lekkie obawy, czy podołam tym obowiązkom – opowiada o swoim wyborze Teresa Cyrulik SSW, nowa inspektorialna radczyni Współpracowników.

Do obowiązków Teresy Cyrulik będzie należało organizowanie spotkań studium formacyjnego, wczasorekolekcji, dni skupienia, i tym podobnych. Jej kadencja będzie trwała trzy lata. Pani Teresa ma doświadczenie w zasiadaniu w radzie prowincjonalnej.

– Wcześniej byłam już w radzie i pełniłam funkcję skarbnika przez dwie kadencje: od 2004 do 2010 r. Dlatego godząc się na ponowne wejście w skład rady, mam świadomość podjętej służby na rzecz stowarzyszenia – dodaje.

Wybór Teresy Cyrulik na radcę odbył się 12 października, podczas Prowincjalnego Kongresu Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników w progach Szkół Salezjańskich przy ul. Libelta w Pile. Uczestnicy przybyli z 17 centrów lokalnych. Kongres prowincjalny jest zwoływany co trzy lata przez radę prowincjalną. Celem kongresu jest sprawozdanie trzy letniej służby oraz wybór nowej rady.

[fancy_box]

Skład Rady Prowincjalnej wybranej w dniu 12 października 2013 roku: [fancy_list style=”star_list” variation=”yellow”]

  • Małgorzata Gozdera (Debrzno) – koordynator
  • Janina Rafalska (Debrzno/Wierzchowo) – zastępca
  • Alicja Olecka (Piła Jan Bosko) – administrator
  • Joanna Biczak (Szczecin) – sekretarz
  • Teresa Cyrulik (Piła Święta Rodzina) – radca
  • Janina Ostry (Różańsko) – radca
  • Miłosz Kuwik (Szczecin Jan Bosko) – radca

[/fancy_list] Delegatem Prowincjalnym SDB jest ksiądz Marcin Nowicki. [/fancy_box]

[button size=”large” link=”http://sdrv.ms/1bdQuNq” target=”blank”]Zobacz galerię zdjęć[/button]