Co robili Współpracownicy w Skrzatuszu?

Po co spotykać się w salkach domu katechetycznego, skoro można wyjechać np. do Skrzatusza. Z takiego założenia wyszli nasi Salezjanie Współpracownicy.

Wyjazd odbył się we wtorek, 8 października. Członkowie stowarzyszenia wyjechali, by Matce Bożej Bolesnej zawierzyć swoje życie, powołanie, wspólnotę do której przynależą. Wyruszyli własnymi środkami lokomocji zabierając ze sobą swoich bliskich i Współpracowników. Okazało się, że tym razem było nas bardzo wielu.

Każdy chciał osobiście podziękować Jezusowi przez serce Maryi za dary, otrzymywane każdego dnia, za życie, wiarę, wierne trwanie przy Chrystusie. Te i inne wyrazy wdzięczności widoczne były w wiązankach kwiatów złożonych u stóp Skrzatuskiej Pani.

Spotkanie rozpoczęło się adoracją Najświętszego Sakramentu, podczas której obok tak licznych podziękowań prosiliśmy Maryję o potrzebne dary i łaski dla nas, naszej Ojczyzny i wszystkich bliskich naszemu sercu. Pamiętaliśmy również o ludziach młodych, ubogich, bezdomnych, bezrobotnych i tych ciągle poszukujących sensu życia. W ciszy naszych serc trwaliśmy na modlitwie, wielbiąc Boga za niezmierzoną miłość ku człowiekowi.

W rozważaniach różańcowych przybliżaliśmy się do miłości Maryi trzymającej na rękach zbolałe ciało Syna – Jezusa Chrystusa. Wpatrując się w Jej oblicze, szukaliśmy dla siebie spokoju, ukojenia, nadziei na nasze dziś i jutro.

Ukoronowaniem spotkania była Eucharystia celebrowana przez ks. Jacka z Piły i ks. Andrzeja ze Skrzatusza oraz akt zawierzenia się pod opiekę Maryi wypowiedziany przez koordynatorkę p. Martę. To niezwykłe spotkanie w dniu po uroczystości Matki Bożej Różańcowej wzmocniło naszą wiarę, umocniło nadzieję, że to co trudne można przeżyć godnie jedynie dzięki obecności w życiu Jezusa i Maryi.

[button size=”large” link=”http://sdrv.ms/GWF4oh” target=”blank”]Zobacz galerię zdjęć[/button]