6 października 2013 r.

XXVII Niedziela zwykła 

1. Obecną niedzielą kończymy naszą nieustanną, siedmiodniową modlitwę różańcową tzw. „Jerycho Różańcowe”. Zakończymy Ją Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 14.45 i dziękczynną eucharystią. Dziękujemy organizatorom – Różom Żywego Różańca oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się do naszej modlitwy, szczególnie prowadzącym poszczególne godziny modlitewne i osobom przychodzącym w godzinach nocnych.

  • Dzisiaj po dziękczynnej eucharystii o godz. 15.00 nastąpi zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  • W poniedziałek (7.10) wspomnienie NMP Różańcowej. Zapraszamy w tym dniu do odmawiania różańca świętego i udziału w eucharystiach. Msze św. o godz. 6.00, 7.00, 8.00 oraz o godz. 18.00.
  • Przypominamy, że przez cały październik nabożeństwa różańcowe dla dorosłych w dni powszednie o godz. 17.30; dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do piątku o godz. 16.30. Różaniec po mszy św. o godz. 8.00 animują poszczególne wspólnoty Żywego Różańca.

2. W każdą niedzielę października – zapraszamy na Apel Jasnogórski o godz. 21.00 przy pomniku Jana Pawła II na Placu Zwycięstwa.

3. Zgodnie z prośbą ks. Biskupa dzisiejsze ofiary do puszek są przeznaczone na cele remontowo budowlane w Sanktuarium w Skrzatuszu.

4. W poniedziałki na godz. 17.00 zapraszamy dzieci i młodzież do sali nr 22 na spotkanie modlitewne „Gwiazdeczek Najświętszej Maryi Panny”. Szczegóły na plakatach.

5. Spotkanie Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników odbędzie się we wtorek. Jest to spotkanie wyjazdowe do Skrzatusza. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 16.30. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

6. Zapraszamy na Seminaria Odrodzenia Życia Chrześcijańskiego prowadzone przez Wspólnotę Charyzmatyczną „Nazaret”. Spotkania w każdy wtorek o godz. 18.00 w sali św. Jana Bosko.

7. W środę stała nowenna do MB Wspomożenia Wiernych połączona z różańcem o godz. 17.30 oraz spotkanie chóru naszej parafii o godz. 18.00.

8. W środy o godz. 16.30 odbywają się SPOTKANIA GRUPY TEATRALNO MUZYCZNEJ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY. Serdecznie zapraszamy!

9. W Tygodniku „Gość Niedzielny” min. dodatek specjalny: obszerny wywiad z Papieżem Franciszkiem.

10. Informujemy, że w zbiórce do puszek na rzecz remontu Kaplicy szpitalnej zebrano w naszej parafii 1970 zł. Za wszelkie ofiary serdecznie dziękujemy.

11. Nasza parafia we współpracy z Archiwum Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej oraz Archiwum Salezjańskim Inspektorii Pilskiej zaprasza na cykl wykładów pt: „Kościelne Dzieje Piły”. Wykłady będą się odbywały od października do czerwca raz w miesiącu. Pierwsze spotkanie w najbliższy wtorek (8.10) o godz. 19.00 w naszej Świątyni i będzie dotyczyło: „dziejów Kościoła świętych Janów w Pile”. Spotkanie poprowadzi Pan Marek Fijałkowski z Muzeum Okręgowego w Pile. Prosimy o wzięcie rozłożonych folderów z datami następnych spotkań. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

12. Parafia nasza organizuje pielgrzymkę na kanonizację bł. Jana Pawła II w dniach: 23 – 29 kwietnia 2014 r. Zapisy i bliższe informacje w kancelarii parafialnej u ks. Janusza.

13. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XIII Dzień Papieski pod hasłemJan Paweł II – Papież dialogu”.

  • Po każdej mszy św. zapraszamy do oratorium i świetlicy parafialnej na spotkanie przy herbacie, kawie i oczywiście Papieskich Kremówkach.
  • Przed kościołem będą zbierane ofiary na rzecz Fundacji Nowego Tysiąclecia, za które serdecznie dziękujemy.
  • O godz. 21.00 Apel Jasnogórski ku czci bł. Jana Pawła II na Pl. Zwycięstwa.
  • W Muzeum Okręgowym w Pile został otwarta wystawa „Jan Paweł II Pielgrzym Świata”, na której zaprezentowano bogate zbiory filatelistyczne byłego proboszcza naszej parafii ks. Bernarda Duszyńskiego. Wystawa będzie czynna do 29 listopada. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia muzeum.

13.Dzisiaj w kościele Św. Stanisława Kostki /6.10.br/ odbędą się: wystawa, koncert, eucharystia związane z Kardynałem S. Wyszyńskim. Rozpoczęcie o godz. 17.00. Szczegóły na plakatach.

14. Artyści Teatru Muzycznego w Poznaniu zapraszają na koncert charytatywny na rzecz budowy hospicjum w Pile. Koncert odbędzie się 21.10.br. w Teatrze Miejskim w Pile (pl. Staszica 1).  Szczegóły na plakatach.

15. Zapraszamy na Spotkania Małżeńskie -Weekend Rekolekcyjny- (Dialog we dwoje) w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie. Rekolekcje od 25 do 27.10. Szczegóły na plakatach.

16. W minionym okresie odeszli do wieczności: + Kazimierz HAMERSKI, lat 59 z ul. Ks. J. Popiełuszki; + Jadwiga SUCHOCKA, lat 78 z ul. Grzybowej; + Stanisława NOWAK, lat 87 z Al. Niepodległości. Wieczny odpoczynek ….