20 października 2013 r.

XXIX niedziela zwykła
Tydzień misyjny

1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Misyjną pod hasłem: MIŁOSIERDZIE BOŻE DLA CAŁEGO ŚWIATA.  Naszą modlitwą wspierajmy misjonarzy. W przyszłą niedzielę będziemy gościć na każdej mszy św. misjonarza z Peru, salezjanina – ks. Józefa Kamzę.

2. Dzisiaj o godz. 21.00 zapraszamy na Apel Jasnogórski ku czci bł. Jana Pawła II na Pl. Zwycięstwa.

3. Dziś po mszy św. o godz. 18.00 na naszym placu przykościelnym zostanie oficjalnie otwarta wystawa poświęcona Żołnierzom Wyklętym. Będzie ona gościła przez tydzień. O 19.00 w sali św. Jana Bosko rozpocznie się wykład na temat konspiracji niepodległościowej po II wojnie światowej, który wygłosi znany historyk i publicysta Leszek Żebrowski z Warszawy. Na spotkaniu będzie można nabyć najnowsze jego książki i kalendarze ze zdjęciami żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. Zostało ono wspólnie zorganizowane przez Pilski Klub Gazety Polskiej i Stowarzyszenie Kibiców „Wiara Lecha”. Serdecznie zapraszamy! Po spotkaniu chętni udadzą się na oficjalne odsłonięcie muralu poświęconego Żołnierzom Wyklętym, który powstał w Pile z inicjatywy miejscowych kibiców Lecha Poznań.

4. Przypominamy, że przez cały październik nabożeństwa różańcowe dla dorosłych codziennie o godz. 17.30; dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do piątku o godz. 16.30.

5. We wtorek (22.10.)  obchodzić będziemy wspomnienie bł. Jana Pawła II. Po każdej mszy św. ucałowanie relikwii naszego Papieża.

6. Zapraszamy na Seminaria Odrodzenia Życia Chrześcijańskiego. Spotkania w każdy wtorek o godz. 18.00 w sali św. Jana Bosko.

7. W środę spotkanie chóru parafialnego o godz. 18.00.

8. W czwartek (24.10) wspominamy NMP Wspomożycielkę Wiernych. O godz. 18.00 msza św. w intencji członków stowarzyszenia, a po wieczornej mszy św. Hołd Wspomożycielce.

9. Za tydzień, w niedzielę, na godz. 12.30 zapraszamy wszystkie dzieci w przebraniu za świętych. Tym sposobem pragniemy zachęcić dzieci do przybliżenia sobie postaci świętych i ich życia, a także naśladowania ich w życiu. Dla najciekawszych pomysłów przewidziane są nagrody.

10. Zbliża się czas szczególnej pamięci o naszych zmarłych – listopad. Pamiętajmy o wypominkach, które składamy w kancelarii parafialnej. Wypominki roczne są odczytywane w ciągu roku w każdą niedzielę przed sumą. Szczegółowe informacje w kancelarii parafialnej. Kartki na wypominki są wyłożone na bocznych ołtarzach.

11. Parafia nasza organizuje pielgrzymkę na kanonizację bł. Jana Pawła II w dniach: 23 – 29 kwietnia 2014 r. Zwiedzimy także: Loreto, Lanciano, San Giovanni Rotondo, Górą Anioła, Manopello, Rzym, Watykan i Padwę. Zapisy i bliższe informacje w kancelarii parafialnej u ks. Janusza.

12. Oratorium dla młodzieży prowadzone przez ks. Jacka czynne jest każdego dnia od godz. 19.15 do 21.00. Zapraszamy!

13. Dzisiaj w kościele akademickim rozpoczynają się rekolekcje dla studentów na rozpoczęcie nowego roku akademickiego. Rekolekcje wygłosi ojciec Adam Szustak. Szczegóły na plakacie.

14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Aniela KONIECZNA, lat 83 z ul. Budowlanych; + Leokadia JESION, lat 83 z Al. Wojska Polskiego; + Józef RUCIŃSKI, lat 75 z Al. Niepodległości. Wieczny odpoczynek ….