13 października 2013 r.

XXVIII Niedziela zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy XIII Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Papież dialogu”.

  • Po każdej mszy św. zapraszamy do oratorium i świetlicy parafialnej na spotkanie przy herbacie, kawie i oczywiście papieskich kremówkach.
  • Przed kościołem są zbierane ofiary na rzecz Fundacji Nowego Tysiąclecia.
  • O godz. 21.00 zapraszamy na Apel Jasnogórski ku czci bł. Jana Pawła II na Pl. Zwycięstwa.
  • W Muzeum Okręgowym w Pile został otwarta wystawa „Jan Paweł II Pielgrzym Świata”, na której zaprezentowano bogate zbiory filatelistyczne byłego proboszcza naszej parafii ks. Bernarda Duszyńskiego. Wystawa będzie czynna do 29 listopada. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia muzeum.

2. Dzisiaj (13.10.2013r.) PAPIEŻ FRANCISZEK POŚWIĘCI ŚWIAT NIEPOKALANEMU SERCU MARYI. Z tej okazji w Watykanie przebywa figura Matki Bożej Różańcowej z kaplicy Objawień w sanktuarium maryjnym w Fatimie. Okazją jest Dzień Maryjny Roku Wiary, który obchodzony jest 12 i 13 października. Dzisiaj na jego zakończenie, w 96 rocznicę objawień fatimskich, Ojciec Święty odmówi akt poświęcenia świata niepokalanemu Sercu Maryi. Prosiła o to w 1917 r. Matka Boża w Fatimie, a po raz pierwszy dokonał tego papież Pius XII w 1942 r.

3. Przypominamy, że przez cały październik nabożeństwa różańcowe dla dorosłych w dni powszednie o godz. 17.30; dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do piątku o godz. 16.30. Różaniec po mszy św. o godz. 8.00 animują poszczególne wspólnoty Żywego Różańca.

4. W tym tygodniu pamiętajmy o świętych naszego Kościoła: we wtorek św. Teresy z Avila; w środę św. Jadwigi Śląskiej; w czwartek św. Ignacego Antiocheńskiego; w piątek Święto św. Łukasza Ewangelisty.

5. Jutro obchodzimy „DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ” – pamiętamy w modlitwach o naszych wychowawcach, nauczycielach, katechetach i pracownikach administracji szkół.

6. We wtorek na godz. 16.30 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. oraz ich rodziców. W tym dniu dzieci przynoszą książeczki do nabożeństw.

7. Zapraszamy na Seminaria Odrodzenia Życia Chrześcijańskiego prowadzone przez Wspólnotę Charyzmatyczną „Nazaret”. Spotkania w każdy wtorek o godz. 18.00 w sali św. Jana Bosko.

8. W środę stała nowenna do MB Wspomożenia Wiernych połączona z różańcem o 17.30 oraz spotkanie chóru o godz. 18.00.

9. W środy o godz. 16.30 odbywają się SPOTKANIA GRUPY TEATRALNO MUZYCZNEJ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY. Serdecznie zapraszamy!

10. Caritas parafialna będzie wydawała artykuły żywnościowe w czwartek i piątek od 9.00 do 15.00.

11. Zbliża się czas szczególnej pamięci o naszych zmarłych – listopad. Pamiętajmy o wypominkach, które składamy w kancelarii parafialnej. Wypominki roczne są odczytywane w ciągu roku w każdą niedzielę przed sumą. Szczegółowe informacje w kancelarii parafialnej. Kartki na wypominki są wyłożone na bocznych ołtarzach.

12. Parafia nasza organizuje pielgrzymkę na kanonizację bł. Jana Pawła II w dniach: 23 – 29 kwietnia 2014 r. Zapisy i bliższe informacje w kancelarii parafialnej u ks. Janusza.

13. W Tygodniku „Gość Niedzielny” min. o istocie zawierzenia Świata Niepokalanemu Sercu Maryi. Polecamy również rozmaite kalendarze i ewangeliarze na każdy dzień.

14. Artyści Teatru Muzycznego w Poznaniu zapraszają na koncert charytatywny na rzecz budowy hospicjum w Pile. Koncert odbędzie się 21.10.br. w Teatrze Miejskim w Pile (pl. Staszica 1).  Szczegóły na plakatach.

15. Zapraszamy na Spotkania Małżeńskie -Weekend Rekolekcyjny- (Dialog we dwoje) w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie. Rekolekcje od 25 do 27.10. Szczegóły na plakatach.

16. W miniony wtorek odbył się pierwszy wykład z cyklu: „Kościelne dzieje Piły”. Cieszy tak liczna rzesza osób, które skorzystały ze spotkania. Następny wykład odbędzie się 6 listopada o godz. 19.00. Na temat: „Pilskie Kościoły na starych pocztówkach i fotografiach” wypowie się  Pan Maciej Usurski z Muzeum Stanisława Staszica. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

17. Stowarzyszenie Monar działa w Polsce już 35 lat. Dzień 15 października jest Dniem Otwartym we wszystkich placówkach Stowarzyszenia. W tym dniu Pilskie Centrum Pomocy Bliźniemu Monar-Markot przy ulicy Długosza 33, w godz. 12-18.00 zaprasza na spotkanie z terapeutami, psychologiem, pracownikami socjalnymi oraz kierownictwem. Wszyscy służą niezbędną informacją.

18.  W minionym okresie odeszli do wieczności: + Marta PIECZUL, lat 80 z ul. Ossolińskich; + Janina HARABASZ, lat 94 z Pl. Zwycięstwa; + Eugenia SADOWSKA, lat 85 z ul. Buczka; + Tadeusz KAŁUŻNY, lat 74 z Al. Piastów; + Barbara MATLAK, lat 74 z ul. Wodnej. Wieczny odpoczynek ….