Wieczór wyborczy u Współpracowników

Nowe wybory w Stowarzyszeniu Salezjanów Współpracowników przypominały trochę wybory parlamentarne w 2011 roku. Ekipa trzymająca władzę prawie się nie zmieniła.

Zanim członkowie SSW wybrali swoje szefostwo, najpierw odbyła się msza święta w kaplicy zakonnej, której przewodniczył opiekun wspólnoty, ks. proboszcz Zbigniew Hul. Jedną z intencji Eucharystii był pomyślny wybór nowej rady na kolejne trzy lata.

Później w sali św. Jana Bosko, gdy członkowie raczyli się ciastem i herbatą, przewodnicząca, której kończyła się kadencja, Marta Lubczyńska, przedstawiła sprawozdanie. Po niej głos zabrała ustępująca skarbnik, Krystyna Kicińska. Oba sprawozdania przyjęto przez aklamację.

Gdy już podsumowano trzy lata działalności rady, na tablicy zapisano kandydatów do zarządu oraz chętnych do uczestniczenia w inspektorialnym kongresie Salezjanów Współpracowników. Okazało się, że chętnych do zarządu było tyle, ile minimalnie wymaga regulamin SSW. W takim wypadku zrezygnowano z głosowaniem na zarządem, a wybrane panie, po konsultacji z proboszczem obsadziły dostępne funkcje. I tak na drugą kadencję została wybrana dotychczasowa koordynatorka oraz radczyni ds. młodzieży i administratorka gospodarcza. Nowymi twarzami w zarządzie SSW będzie zastępca i sekretarz (funkcja połączona) oraz skarbnik.

Współpracownicy głosowali natomiast nad osobami, które mają mieć prawo głosu podczas inspektorialnego kongresu SSW, który odbędzie się w październiku w parafii św. Jana Bosko. Wśród sześciu chętnych, wspólnotę przy naszej parafii reprezentować będą panie, które otrzymały najwięcej głosów, czyli Krystyna Kicińska, Stefania Majchrzak, Krystyna Stawicka oraz Maria Cieplak.

Wybory odbyły się 11 września 2013 r.

Nowej radzie oraz wybranym reprezentantkom życzymy wszelkiej pomyślności!

[fancy_link link=”/?p=3005″]Zobacz jak wyglądały wybory u Współpracowników trzy lata temu[/fancy_link]

[button size=”large” link=”http://sdrv.ms/1e6X8Kp” target=”blank”]Zobacz galerię zdjęć[/button]

Ustępujący zarząd Salezjanów WspółpracownikówOd lewej: Bożena Ignaciuk – była radczyni; ks. proboszcz Zbigniew Hul – opiekun Salezjanów Współpracowników; Krystyna Stawicka – była zastępca głównej koordynatorki; Marta Lubczyńska – główna koordynatorka; Krystyna Kicińska – była skarbnik, Dorota Fechner – radczyni ds. młodzieży; Alina Borysewicz – administrator ds. gospodarczych.

+

Nowy zarząd Salezjanów Współpracowników PiłaOd lewej: ks. proboszcz Zbigniew Hul – opiekun Salezjanów Współpracowników; Alina Borysewicz – administrator ds. gospodarczych (wybrana na II kadencję); Arleta Sikora – nowa sekretarz i zastępca głównej koordynatorki; Dorota Fechner – radczyni ds. młodzieży (wybrana na II kadencję); Marta Lubczyńska – główna koordynatorka (wybrana na II kadencję); Teresa Cyrulik – nowa skarbnik.