Skrzatusz w naszej parafii

W trakcie uroczystości odpustowych w Skrzatuszu przedstawicielom naszej parafii, państwu Teresie i Zdzisław Cyrulik, biskup Edward Dajczak wręczył obraz, przedstawiający Skrzatuską Pietę.

Jeszcze tego samego dnia, czyli 19 września, podczas apelu maryjnego o godzinie 21 obraz Skrzatuskiej Piety został powitany w naszej parafii.

Tym sposobem po uroczystościach odpustowych w Skrzatuszu wizerunek Matki Bożej Bolesnej rozszedł się po całej diecezji. Prócz państwa Cyrulików, obraz na płótnie otrzymało jeszcze 219 innych delegacji – po dwie osoby z każdej parafii diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Obrazy wręczali wszyscy czterej biskupi diecezji.

– Mamy nadzieję, że będzie to pomocne w nawiązaniu duchowej łączności ze Skrzatuszem. W związku z tym nie chcemy, żeby ten obraz stał się takim jubileuszowym gadżetem, ale żeby rzeczywiście przypominał o tym cudownym miejscu w naszej diecezji. Chodzi przecież o to, żeby przez Jej wstawiennictwo zawierzać sprawy swoje i diecezji. Na razie będziemy do tego używać modlitwy za diecezję, która powstała przy okazji 40-lecia. W niedługim czasie powstanie natomiast specjalny modlitewnik skrzatuski. Będzie w nim Litania do MB Bolesnej w Skrzatuszu, będą inne modlitwy i pieśni – mówi ks. dr Krzysztof Włodarczyk, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego w Kurii.

[button size=”large” link=”http://sdrv.ms/15omDPe” target=”blank”]Zobacz galerię zdjęć[/button]