Siedem strun w Świętej Rodzinie

Kilkaset osób zgromadziło się w niedzielę wieczorem w kościele Świętej Rodziny, aby wysłuchać gitarowego koncertu klasycznego.

– Cieszę się, że już po raz drugi w ciągu dwóch tygodni w naszym kościele możemy uczestniczyć w kulturalnym wydarzeniu – mówił ks. Zbigniew Hul, proboszcz.

W świątyni powitej półmrokiem zagrał rosyjski gitarzysta, Aynur Begutov. Ten 34-letni artysta grał na tradycyjnej rosyjskiej gitarze siedmiostrunowej. Aynur występuje solowo w całej Europie – poza Rosją odbył już trasy koncertowe w Belgii, Luksemburgu, Niemczech, Austrii, Słowenii, Ukrainie i Finlandii. Współpracuje również z wieloma znamienitymi orkiestrami m.in. z orkiestrą kameralną La Primavera, orkiestrą symfoniczną Zhukovskego, orkiestrą kameralną oraz orkiestrą instrumentów tradycyjnych Filharmonii Narodowej Republiki Dagestanu.

A koncert w Pile był zwieńczeniem festiwalu Akademii Gitary. Przez dwa tygodnie, w 40 miejscach w Wielkopolsce w ramach tego festiwalu odbywały się koncerty muzyki klasycznej. Pilski występ Aynurowa w naszej świątyni był ostatnim z tegorocznych koncertów.

[button size=”large” link=”http://sdrv.ms/1al6DEY” target=”blank”]Zobacz galerię zdjęć[/button]