8 września 2013 r.

XXIII Niedziela zwykła
Tydzień Modlitw o Pokój w Syrii

1. Wszyscy jesteśmy świadkami tragedii wojny, jaka rozgrywa się w Syrii. Najbardziej cierpią niewinni, w tym dzieci. Ten konflikt bardzo mocno dotyka również syryjskich chrześcijan, wielu z nich za przynależność do Chrystusa straciło życie, setki tysięcy, aby je ratować, uciekło z kraju. Ofiarę z życia ponoszą również osoby duchowne, w tym katoliccy misjonarze. Odpowiadając na apel papieża Franciszka o pokój w Syrii, w rejonie Bliskiego Wschodu i na całym świecie zapraszamy do podjęcia modlitwy w wymiarze indywidualny i we wspólnocie parafialnej. Przez siedem dni na każdej mszy św. i podczas nabożeństw będziemy polecać Bogu sprawę pokoju.

2. Dzisiaj na mszy św. o godz. 12.30 dokonamy poświęcenia tornistrów i przyborów szkolnych dla pierwszoklasistów. O godz. 16.00 Spotkanie zelatorów Żywego Różańca w sali św. Jana Bosko w domu katechetycznym. Apel maryjny o godz. 21.00.

3. W poniedziałki na godz. 17.00 zapraszamy dzieci i młodzież do sali nr 22 na spotkanie modlitewne „Gwiazdeczek Najświętszej Maryi Panny”. Szczegóły na plakatach.

4. Parafialna świetlica dla dzieci czynna jest każdego dnia od godz. 15.30 do 18.45.

5. Spotkanie formacyjne Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników odbędzie się w środę o godz. 18.00 w kaplicy zakonnej.

6. W środę stała nowenna do MB Wspomożenia Wiernych o godz. 17.30.

7. W sobotę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. o godz. 6.00, 7.00, 8.00 i 18.00. W tym świątecznym dniu zapraszamy na spotkania modlitewne przy krzyżach stojących na terenie naszej parafii, podczas których będziemy zawierzać Bogu krzyże naszej codzienności. Wybierzmy jedno ze spotkań zgromadźmy się godz. 20.00: przy krzyżu na Al. Niepodległości albo przy krzyżu na zbiegu ulic O. M. Kolbe i ul. Wiatracznej. Apel przy krzyżu na placu kościelnym odbędzie się o 19.30.

8. Aktualnie w naszej diecezji przeżywamy ROK NMP SKRZATUSKIEJ. Centralne wydarzenie obecnego roku odbędzie się 15 września w UROCZYSTOŚĆ 25-LECIA KORONACJI FIGURY MATKI BOŻEJ SKRZATUSKIEJ. W ramach przygotowań do uroczystości zapraszamy do udziału w spotkaniach o charakterze ewangelizacyjnym:

  • 9 września /poniedziałek/ – parafia Św. Antoniego – spotkanie z Szymonem Hołownią godz. 19.00
  • 10 września /Piła/ – spotkanie z ojcami Enrique i Antonello – spotkanie od 10.00-13.00 i 18.00-22.00 w Hali Sportowej przy ul. Żeromskiego 90.
  • 14 września /sobota/ – Diecezjalne spotkanie młodych – Sanktuarium w Skrzatuszu godz. 13.00-24.00; Zapisy na wyjazd u katechetów szkolnych;
  • 15 września /niedziela/ – piesza pielgrzymka do Skrzatuskiej Pani – wymarsz godz. 6.20;
  • 15 września /niedziela/ – wyjazd autobusami godz. 10.00; powrót godz. 15.00 – zapisy w kancelarii parafialnej.
  • Ks. biskup zaprasza na główną mszę św. jubileuszową na o godz. 12.00.
  • Szczegółowe informacje na plakatach i stronie internetowej www.MiastoDlaJezusa.pl

9. Organizujemy pielgrzymkę autokarową: Niepokalanów, Warszawa, Sokołów Podlaski, Żelazowa Wola, Czerwińsk nad Wisłą w dniach 20 – 22 września. Zapisy w kancelarii parafialnej.

10. W Tygodniku „Gość Niedzielny” min. o dramacie chrześcijan na bliskim wschodzie. Świat zachodni przegapił największą tragedię XXI wieku: eksterminację chrześcijan.

11. Terminy spotkań dla osób przygotowujących się do sakramentu bierzmowania zostaną przekazane w najbliższą niedzielę.

12. W minionym okresie odeszli do wieczności: + Maria ROSZKOWSKA, lat 55 z ul. Świteź; + Eugeniusz SUJKA, lat 68 z ul. Buczka; + Natalia JACHOCKA, noworodek z Al. Niepodległości. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie … .

 Tydzień Modlitw o Pokój w Syrii
8-15 września 2013

Wszyscy jesteśmy świadkami tragedii wojny, jaka rozgrywa się w Syrii. Najbardziej cierpią niewinni, w tym dzieci. Ten konflikt bardzo mocno dotyka również syryjskich chrześcijan, wielu z nich za przynależność do Chrystusa straciło życie, setki tysiące, aby je ratować, uciekło z kraju. Ofiarę z życia ponoszą również osoby duchowne, w tym katoliccy księża. Odpowiadając na apel papieża Franciszka o pokój w Syrii, w rejonie Bliskiego Wschodu i na całym świecie, w porozumieniu z Ks. Abp. Wiktorem Skworcem delegatem KEP ds. działalności w Polsce Pomoc Kościołowi w Potrzebie, zwracamy się z gorącą i pilną prośbą o podjęcie Modlitwy o Pokój w Syrii (poniżej w załączniku przekazujemy pełen tekst siedmiodniowej modlitwy). Modlitwę tę przygotowało papieskie stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie i jest ona prowadzona niemal na całym świecie.

W 2013 roku Pomoc Kościołowi w Potrzebie przekazało już 971 tys. Euro na pomoc uchodźcom z Syrii. Potrzebujących jest nadal wielu i niestety z każdym dniem ich przybywa. Według najnowszych informacji, każdego dnia granicę Syrii przekracza ok. 5 tys. osób, szukając schronienia w Turcji, Libanie, Iraku czy Jordanii. Swoją ojczyznę opuściło już ponad 2 mln Syryjczyków, blisko połowa z nich to dzieci. Sekcja Polska Pomoc Kościołowi w Potrzebie również angażuje się w pomoc w Syrii.

Dla wszystkich, którzy pragną wesprzeć uchodźców z Syrii podajemy numer konta, na które można dokonać wpłat z dopiskiem „Syria”.
ING Bank Śląski o/Warszawa
31 1050 1025 1000 0022 8674 7759