7 tys. młodych w Skrzatuszu!

Dajcie szansę Bogu! – prosił młodych w sobotę wieczorem biskup Edward Dajczak w czasie Mszy św. będącej centralnym punktem Diecezjalnego Spotkania Młodych w Skrzatuszu.

Do napełnionych Duchem młodych po raz kolejny zwrócił się pasterz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej biskup Edward Dajczak. – Rozpoczyna się święta chwila, którą zostawił nam Jezus, abyśmy mogli nie tylko Go wspominać, ale ciągle na nowo zanurzać się w Jego miłości – mówił biskup.

– Zanim uczynimy znak krzyża przygotujmy w sercu intencję, którą będziemy mogli złożyć na ołtarzu – kontynuował duszpasterz.

Chwilę przed rozpoczęciem Mszy św. oo. Enrique i Antonello otrzymali informację, że w Brazylii na nowotwór umiera jedna z sióstr z ich wspólnoty Przymierze Miłosierdzia.

– Kościoła i miłości nie ograniczają kilometry, ona ofiarowuje swoje cierpienie za nas, a my możemy objąć ją modlitwą. Właśnie tak cudowny jest Kościół – powiedział biskup Dajczak.

Homilię biskup rozpoczął od przywołania wydarzeń z końca ewangelizacji Piły w ramach akcji „Miasto dla Jezusa”.

– Przed tym dniem miałem do siebie pretensje, że za mało czasu poświęcam na modlitwę, że pęd codziennego życia za bardzo mnie pochłania. Aż tu nagle modląc się w Pile doznałem spoczynku w Duchu Święty. Od tego momentu nie szukam już czasu na modlitwę, bo On uczynił moje życie modlitwą – dzielił się z młodymi biskup.

Duszpasterz nawiązał też do słów papieża Franciszka. – Pozwólmy Bogu by nas kochał. Wyzbądźmy się egoizmu własnego „ja” i przygotujmy w sercu miejsce dla Jezusa tak jak to zrobiła Maryja – mówił.

Biskup przypomniał młodym, że przez cały dzień towarzyszy im Pieta. – Spójrzcie jaką pogodną Ona ma twarz, choć trzyma w rękach ciało swojego Syna. Matka wie, że Jego ofiara to nasze zbawienie. Kościół to my wszyscy, ciało mistyczne Jezusa, więc Maryja trzyma w rękach każdego z nas – tłumaczył biskup Edward.

Na zakończenie Mszy św. młodzi otrzymali ikonę skrzatuską. Przed północą wszyscy ze świeczkami wyruszyli z Maryją w drogę, która miała swój kres pod krzyżem na wzgórzu.

Przez cały dzień wierni mogli korzystać z sakramentu pokuty. Kapłani spowiadali przede wszystkim w sanktuarium.

[button size=”large” link=”http://koszalin.gosc.pl/gal/spis/1705465.Duch-Swiety-jest-tu” target=”blank”]Zobacz galerię zdjęć[/button]

Źródło:
Gość Koszalińsko-kolobrzeski