25 sierpnia 2013 r.

XXI Niedziela zwykła

1. Dzisiaj wieczorem ostatnia w tym roku tzw. „Msza św. wakacyjna” o godz. 20.30.

2. Jutro – 26 sierpnia- UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ. Podczas każdej mszy św. odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu. Apel Jasnogórski o godz. 21.00 z procesją wokół kościoła z obrazem Czarnej Madonny. Przynieśmy ze sobą świece.

3. Informujemy, że Konferencja Rejonowa dla katechetów odbędzie się w Pile 28 sierpnia /środa/ w parafii Św. Jana Bosko /ul. Libelta 3/.

4. W środę stała nowenna do NMP Wspomożycielki o godz. 17.30

5. Sobota jest ostatnim dniem miesiąca stąd tradycyjnie uczcimy św. Jana Bosko. Po każdej mszy św. ucałujemy jego relikwie.

6. W niedzielę – 1 września – przypada 74 rocznica wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 11.00 msza święta w intencji osób poległych w obronie naszej Ojczyzny. Po eucharystii przejdziemy za pocztami sztandarowymi na Plac Zwycięstwa, aby tradycyjnie przy pomniku złożyć kwiaty.  Tego dnia o godz. 19.00 w naszym kościele odbędzie się koncert gitarowy Aynura Begutowa. Wstęp wolny. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

7. W niedzielę przypada również kolejna rocznica wybuchu bomby /55-ta/ na Al. Niepodległości, gdzie zginęła grupa 11 dzieci. Zapraszamy w tym dniu na modlitewny apel o godz. 20.30 przy krzyżu na Al. Niepodległości. Będziemy polecać Bogu ofiary tej tragedii,  ich rodziny oraz ofiary II Wojny  Światowej.

8. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszy św. o godz. 15.00.

9. W poniedziałki na godz. 17.00 zapraszamy dzieci i młodzież do sali nr 22 na spotkanie modlitewne „Gwiazdeczek Najświętszej Maryi Panny”. Szczegóły na plakatach.

10. Terenowe Biuro Radia Maryja organizuje dwudniową pielgrzymkę do Lichenia w dniach 7 i 8 września 2013 r. z noclegiem w Licheniu. Koszt 70 zł. Zapisy w piątki i niedzielę.

11. Organizujemy pielgrzymkę autokarową: Niepokalanów, Warszawa, Sokołów Podlaski, Żelazowa Wola, Czerwińsk nad Wisłą w dniach 20 – 22 września. Koszt 340 złotych. Zapisy w kancelarii parafialnej.

12. W Tygodniku „Gość Niedzielny” min. o Jasnogórskich Ślubach Narodu, o nawróceniach,  ulicznych ewangelizatorach oraz genialnym pisarzu Gilbercie Chestertonie. Natomiast „Arka” w całości poświęcona jest Świętemu Michałowi Archaniołowi.

13. Instytut Teologiczny w Koszalinie proponuje studia z teologii dla osób świeckich. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą znajdującą się na plakatach informacyjnych.

14. Przeżywamy aktualnie w naszej Diecezji ROK NMP SKRZATUSKIEJ. Centralne wydarzenie obecnego roku odbędzie się 15 września w UROCZYSTOŚĆ 25-LECIA KORONACJI FIGURY MATKI BOŻEJ SKRZATUSKIEJ. W ramach przygotowań do uroczystości zapraszamy do udziału w spotkaniach o charakterze ewangelizacyjnym:

  • 3 września /wtorek/ – Parafia Św. Rodziny – Eucharystia z modlitwą o uzdrowienie o godz. 18.00;
  • 6 września /piątek/ – Parafia NMP Wspomożenia Wiernych – wieczór chwały o godz. 19.00;
  • 9 września /poniedziałek/ – Parafia Św. Antoniego – spotkanie z Szymonem Hołownią godz. 19.00;
  • 10 września /Piła/ – spotkanie z Ojcami Enrique i Antonello;
  • 14 września /sobota/ – Diecezjalne spotkanie młodych – Sanktuarium w Skrzatuszu godz. 13.00-24.00; Zapisy na wyjazd u katechetów szkolnych;
  • 15 września /niedziela/ – piesza pielgrzymka do Skrzatuskiej Pani – wymarsz godz. 6.30;
  • 15 września /niedziela/ – Wyjazd autobusami godz. 10.00; powrót godz. 15.00 – zapisy w kancelarii parafialnej.
  • Szczegółowe informacje na plakatach i stronie internetowej www.koszalin.gosc.pl. (strona aktywna od 1.09.br).

15.  W minionym okresie odeszli do wieczności: + Maria TRUSZKOWSKA, lat 76 z ul. Buczka; + Kazimierz GAWIŃSKI, lat 89 z Pl. Zwycięstwa; + Benedykta (f) JANKA, lat 78 z Pl. Konstytucji 3 Maja; + Halina KWIATKOWSKA, lat 80 z ul. Boh. Stalingradu.

 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie … .