11 sierpnia 2013 r.

XIX Niedziela zwykła

1. Trwa czas wakacyjny. Przypominamy, że w tym okresie, w niedziele, odprawiamy dodatkową mszę świętą o godz. 20.30 zakończoną apelem maryjnym. Kancelaria parafialna czynna jest trzy dni w tygodniu: poniedziałki, środy i piątki w godz. od 9.00 do 11.00 i od 16.00 do 17.30.

2. Serdecznie zapraszamy na „Wakacyjną Szkołę Biblijną” – czyli rekolekcje, które poprowadzi biblista z Indii Ks. Jose Anthonny Maniparambil. Rekolekcje w naszym kościele w dniach 14-17 sierpnia 2013 r. Od środy do soboty msze św. z homilią o godz. 18.00 celebruje O. Maniparambil, a po eucharystii będzie przewodniczył nabożeństwom uzdrowienia, uwielbienia i dziękczynienia. Więcej informacji na plakatach i na stronie internetowej. Zapisy przez internet i w kancelarii parafialnej.

3. Trwamy w nowennie do św. O. M. M. Kolbe, którą odprawiamy na każdej mszy św. jako duchowe przygotowanie do wspomnienia tego świętego, które obchodzimy w  środę – 14 sierpnia. W tym szczególnym dniu zapraszamy na godz. 20.30 na apel maryjny przy krzyżu i figurze św. O. Maksymiliana na zbiegu ulic: Wiatracznej i św. Maksymiliana Kolbe.

4. W czwartek – 15 sierpnia – obchodzimy UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY.

  • msze św. jak w każdą niedzielę, również o 20.30.
  • przed błogosławieństwem na każdej mszy św. zostaną poświęcone kwiaty, warzywa i zioła.
  • w tym dniu po wieczornej mszy św. i nabożeństwie z O. Maniparambilem wyruszymy o/k godz. 20.15 na apel maryjny pod figurę bł. Jana Pawła II na plac Zwycięstwa.
  • Ks. Biskup Ordynariusz naszej Diecezji zaprasza 15 sierpnia br. na Diecezjalną Pielgrzymkę Rodzin do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górę Chełmską w Koszalinie. Uroczysta msza św. zostanie odprawiona o godz. 12.00. Szczegółowe informacje na plakatach.

5. Prowadzone są w naszym kościele prace remontowe mające na celu wyrównywanie posadzki oraz wymianę popękanych płytek. Z racji prac konserwatorskich będziemy sukcesywnie wyłączać remontowane płaszczyzny z użytkowania. Za wszelkie niedogodności wynikłe z prac przepraszamy.

6. W poniedziałek i wtorek, w godzinach od 9.00 – 15.00 Caritas parafialna będzie wydawała żywność rodzinom ubogim z naszej parafii.

7. W poniedziałek na godz. 17.00 zapraszamy dzieci i młodzież do sali nr 22 na spotkanie modlitewne „Gwiazdeczek Najświętszej Maryi Panny”. Szczegóły na plakatach.

8. Terenowe Biuro Radia Maryja organizuje dwudniową pielgrzymkę do Lichenia w dniach 7 i 8 września 2013 r. z noclegiem w Licheniu. Koszt 70 zł. Zapisy w piątki i niedziele.

9. W środę – 21 sierpnia br. – organizujemy jednodniowy wyjazd o charakterze pielgrzymkowo-rekreacyjnym nad morze do Kołobrzegu i okolic. Wyjazd o godz. 6.45. powrót około godz. 20.00. Zapisy w kancelarii parafialnej.

10. Organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej  – 9 – 17 września. Wiadomości u Ks. Janusza.

11. W Tygodniku „Gość Niedzielny” min. słowo papieża Franciszka na temat nierozerwalności sakramentu małżeństwa oraz o Kościele w mediach głównego nurtu pt: „Kościół dziennikarzy” i Kościół prawdziwy to dwie różne rzeczywistości”.

12.  W minionym okresie odeszli do wieczności: + Wiktoria CUDEJKO lat 73 z ul. O. M. Kolbe; + Irena HUSZCZANOWSKA, lat 94 z ul. Kujawskiej; + Sergiusz KORWIN GRONKOWSKI, lat 90 ze Srebrnej Góry; + Eugeniusz FURTAK, lat 64 z ul. Żeleńskiego.

 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie … .