28 lipca 2013 r.

XVII Niedziela zwykła
Dominica XVII per annum

1. Trwa czas wakacyjny. Przypominamy, że w niedziele lipca i sierpnia odprawiamy dodatkową mszę świętą o godz. 20.30 zakończoną apelem maryjnym. Kancelaria parafialna czynna tylko trzy dni w tygodniu: poniedziałki, środy i piątki w godz. od 9.00 do 11.00 i od 16.00 do 17.30.

2. W tym tygodniu wspominamy świętych: w poniedziałek – św. Martę; w środę Św. Ignacego Loyolę; w czwartek Św. Alfonsa Liguoriego.

3. W poniedziałek na godz. 17.00 zapraszamy dzieci i młodzież do sali nr 22 na spotkanie modlitewne „Gwiazdeczek Najświętszej Maryi Panny”. Szczegóły spotkania zamieszczone są na tablicy ogłoszeniowej.

4. W środę stała nowenna do MB Wspomożenia Wiernych o godz. 17.30. i ostatni dzień miesiąca, kiedy wspominamy Św. Jana Bosko. Po każdej mszy św. ucałowanie relikwii świętego wychowawcy młodzieży.

5. W czwartek – 1 sierpnia – ok. godz. 18.00 przybędą pielgrzymi idący ze Skrzatusza na Jasną Górę. Przyjdźmy pod kościół i zaprośmy ich do siebie udzielając im gościny. Spodziewamy się około 120 osób. Wszystkim przyjmującym pielgrzymów serdecznie dziękujemy.

6. W tym tygodniu przypadają DNI EUCHARYSTYCZNE: W I czwartek miesiąca – wieczorna msza św. w intencji Straży Honorowej; w I piątek miesiąca zachęcamy do spowiedzi na każdej mszy św.; w I sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi po mszy św. o godz. 8.00.

7. W piątek w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”. Warunki: pobożne nawiedzenie kościoła i odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej oraz Wyznania Wiary; sakramentalna spowiedź i przystąpienie do komunii świętej oraz modlitwa wg intencji Ojca Św., wykluczone przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust ten jest udzielany od 1216 roku – 2 sierpnia – w uznaniu zasług zakonu św. Franciszka dla Kościoła, w rocznicę poświęcenia kapliczki Porcjunkuli.

8. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszy św. o godz. 15.00. Także przez całą niedzielę zbierane będą ofiary na cele remontowe Sanktuarium w Skrzatuszu.

9. W dniach 9-11 sierpnia w Parafii Św. Antoniego przeprowadzony zostanie Kurs przedmałżeński. Bliższe informacje na plakatach.

10. Serdecznie zapraszamy na „Wakacyjną Szkołę Biblijną” – czyli rekolekcje, które poprowadzi biblista z Indii Ks. Jose Anthonny Maniparambil. Rekolekcje w naszym kościele w dniach 14-17 sierpnia 2013 r. Więcej informacji na plakatach i na stronie internetowej. Zapisy przez internet i w kancelarii parafialnej.

11. Organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie 9 – 17 września. Wiadomości u Ks. Janusza.

12. W minionym okresie odeszli do wieczności: + Krystyna SZCZEPANIAK, lat 75 z Pl. Zwycięstwa; + Janina SYRKIEWICZ, lat 77 z ul. Okrzei; + Tadeusz KRASNODĘBSKI, lat 81 z ul. Budowlanych; + Maria BERLIŃSKA, lat 79 z ul. Okrzei; + Danuta MATUSIAK, lat 87 z ul. Sikorskiego;