14 lipca 2013 r.

XV Niedziela zwykła
Dominica XV per annum

1. Dzisiaj o godz. 14.00 chrzty.

2. Rozpoczęliśmy czas wakacyjny. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu odprawiamy dodatkową mszę świętą o godz. 20.30 zakończoną apelem maryjnym. Kancelaria parafialna czynna tylko trzy dni w tygodniu: poniedziałki, środy i piątki w godz. od 9.00 do 11.00 i od 16.00 do 17.30. Natomiast Biuro Radia Maryja i kiosk parafialny czynne tylko w piątki i niedziele.

3. We wtorek o godz. 18.00 msza święta w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny i Rodziny Radia Maryja.

4. W środę stała nowenna do MB Wspomożenia Wiernych o godz. 17.30.

5. W czwartek o godz. 18.00 msza święta w intencji żywych i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.

6. W przyszłą niedzielę – 21 lipca – o godz. 20.30 msza święta za zmarłego Ks. Witolda Citko, byłego kapelana Pilskiego Szpitala, w 14 rocznicę jego śmierci.

7. W tym tygodniu wspominamy świętych: w poniedziałek – św. Bonawenturę; we wtorek NMP z Góry Karmel, a w sobotę – Bł. Czesława.

8. Organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie 9 – 17 września. Jest jeszcze jedno wolne miejsce. Wiadomości u Ks. Janusza.

9. Polecamy czasopismo „Gość Niedzielny”,  w którym min. sprawozdanie z rekolekcji z O. Bashaborą na Stadionie Narodowym i dodatki- Pierwsza Encyklika Papieża Franciszka „Światło Wiary” oraz słowo o tragedii Wołyńskiej. Natomiast „L’Osservatore Romano” zamieszcza rewelacyjne rozważania Papieża Franciszka podczas porannych mszy św.

10. Propozycje akcji wakacyjnych organizowanych przez Towarzystwo Salezjańskie oraz naszą Diecezję są zamieszczone na tablicach informacyjnych.

11. Dziękujemy naszej Diakonii za animację muzyczną podczas liturgii niedzielnej. Diakonia będzie zbierać dzisiaj ofiary do puszek na rozwój organizacyjny wspólnoty. Za wszelkie wsparcie dziękujemy.

12. W minionym okresie odeszli do wieczności: + Marek SOBACZEWSKI, lat 45 z ul. Boh. Stalingradu; + Jarosław GRENDA, lat 43 z Pl. Konstytucji 3 Maja; + Adam PAŹDZIERSKI, lat 75 z Al. Wojska Polskiego; + Konrad MICHALSKI, lat 78 z ul. Ks. J. Popiełuszki.

 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie