Srebrny Jubileusz Kapłaństwa

Miało być ich trzech, ale jeden z nich przysłał list w którym wyjaśnił swoją nieobecność, a mowa o kapłanach pochodzących z Piły, którzy obchodzą w tym roku 25-lecie kapłaństwa. Byli to: ks. Janusz Wróblewski, ks. Andrzej Marchewka i nieobecny ks. Krzysztof Hagedorn. Odprawili jubileuszową mszę świętą o godz. 11.00, a kazanie wygłosił ks. Józef Michurski.

Pilacy zaplanowali w naszej parafii wspólny jubileusz 25-lecia kapłaństwa. Aktualnie pracują: ks. Janusz Wróblewski jest proboszczem w parafii Sarbinowo; ks. Andrzej Marchewka w parafii Szczecin – Wielgowo, a ks. Krzysztof Hagedorn w Niemczech. Tego ostatniego obowiązki zatrzymały w parafii, a w liście na ręce naszego księdza proboszcza, jubilat ks. Krzysztof napisał: „W niedzielę, 2 czerwca 2013 roku, zaplanowany został w Pile jubileusz 25-lecia kapłaństwa (…) Niestety ze względu na obowiązki duszpasterskie w parafiach, w których pracuję, nie mogę w tym terminie przyjechać do Piły i uczestniczyć w jubileuszowej koncelebrze. Dlatego pragnę wyrazić moją duchową łączność ze świętującymi tego dnia współbraćmi i gośćmi, i tą drogą przekazać im moje najserdeczniejsze życzenia jubileuszowe.”

Mszy świętej przewodniczył ks. Janusz Wróblewski, kazanie wygłosił ks. Michurski, który dla tych jubilatów był wychowawcą jako opiekun ministrantów przy św. Rodzinie w Pile, a następnie jako mistrz nowicjatu w Czerwińsku, już na drodze ku kapłaństwu. Mszę świętą uświetnił nasz parafialny chór Św. Cecylii. Po mszy świętej nie zabrakło błogosławieństwa jubileuszowego a ks. Józef, kaznodzieja spotkał się ze swoimi wychowankami, teraz ministrantami seniorami.

[button size=”large” link=”http://sdrv.ms/17yVQVs”]Zobacz galerię zdjęć[/button]