9 czerwca 2013 r.

X Niedziela zwykła
Dominica X per annum

1. Przeżywamy miesiąc czerwiec, a w nim nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, na które serdecznie zapraszamy codziennie na godz. 17.30.

2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele remontowo budowlane. Za złożone ofiary składamy serdeczne podziękowania.

3. W tym tygodniu będziemy wspominać wyniesionych na ołtarze: w poniedziałek – bł. Bogumiła, we wtorek – św. Barnabę, w czwartek – św. Antoniego z Padwy, w piątek – bł. Michała Kozala, a w sobotę – bł. Jolantę.

4. W poniedziałek – 10 czerwca o godz. 18.00 msza święta za zabitych pod Smoleńskiem.

5. We wtorek spotkanie formacyjne dla Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników rozpocznie się w kościele mszą św. o godz. 18.00.

6. W środę – 13 czerwca w parafii Św. Antoniego odpust. Ojcowie Kapucyni zapraszają na sumę odpustową na godz. 18.30.

7. W piątek – 14 czerwca przypada 44 rocznica konsekracji naszego kościoła. Serdecznie zapraszamy na mszę świętą dziękczynną o godz. 18.00.

8. W niedzielę – 16 czerwca o godz. 18.00 msza święta w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny i Rodziny Radia Maryja. Serdecznie zapraszamy

9. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i kształcenie w Diecezji.

10. Przez 18 godzin w naszym kościele gościć będziemy sarkofag z relikwiami św. Jana Bosko. Ten ojciec i nauczyciel młodzieży – jak go nazwał bł. Jan Paweł II przybędzie do nas w poniedziałek 17 czerwca o godz. 15.00, a odjedzie następnego dnia, czyli 18 czerwca o godz. 9.00. Całą naszą parafię, wszystkich parafian, gości, sympatyków i mieszkańców Piły bardzo serdecznie zapraszamy na ten czas do naszego kościoła. Czuwanie przed przyjazdem relikwii od godz. 14.30, a następnie przywitanie o godz. 15.00. O godz. 18.00 uroczysta msza święta na powitanie, której będzie przewodniczył i homilię wygłosi Ksiądz Inspektor Marek Chmielewski. Od godz. 20.00 do północy czuwanie poszczególnych grup. O północy zawierzenie dzieci, młodzieży, nauczycieli i wychowawców Świętemu Wychowawcy. Potem czuwanie mieszkańców miasta. Natomiast o godz. 8.00 msza święta na pożegnanie, którą odprawi Wikariusz Księdza Inspektora Ks. Jarosław Pizoń. O godz. 9.00 przed kościołem wspólne zdjęcie ze Świętym Janem Bosko, pożegnanie i odjazd na kolejne miejsce. Szczegółowy program rozdamy w przyszłą niedzielę – 16 czerwca.

11. Organizujemy półkolonie letnie w terminie 1-13 lipca i 15-27 lipca. Półkolonie od poniedziałku do soboty. Koszt 120 zł. Zapisy u ks. Damiana.

12. W dniach 15-16czerwca w parafii Św. Jana Bosko odbędą się III Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne. Bliższe informacje na plakatach.

13. W minionym okresie odeszły do wieczności: + Teresa KAMIŃSKA, lat 69 z ul. Towarowej; + Wanda LOTKO, lat 83 z ul. Buczka.

 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

14. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy nasze najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności i opieki Bożej na każdy dzień.