40 lat minęło i jeden dzień

We wtorek o godz. 11.00 zawitali do naszej świątyni Jubilaci 40 lecia kapłaństwa z diecezji zielonogórsko – gorzowskiej i koszalińsko – kołobrzeskiej. Zapyta kto dlaczego, akurat kapłani diecezjalni w naszym kościele odprawiają Jubileusz?.

Z odpowiedzią przychodzi nam jedna ze stron parafialnej kroniki, gdzie zapisano taką wiadomość: „W uroczystość św. Trójcy dn. 17 czerwca o g. 16.00 w tutejszym kościele Ks. Biskup Ordynariusz udzielił święceń kapłańskich 9-ciu diakonom diecezji Gorzowskiej. Uroczystość wspaniała i b. zaszczytna dla naszej parafii zgromadziła tłumy wiernych i zgotowała im niezapomniane religijne przeżycie. Obiad dla święconych i ich gości i księży odbył się na plebanii św. Rodziny. Święcenia diakonów diecezji Gorzowskiej odbyły się tego samego dnia, tylko przed południem w kościele parafialnym w Trzciance.”

Jubilaci: ks. Formela Alfons, ks. Jacuński Henryk, ks. Kopeć Marian, ks. Lisiecki Zygmunt, ks. Łatka Antoni, ks. staruszek Adam, ks. Szkudlarek Andrzej i ks. Wróbel Roman odprawili uroczystą mszę świętą dziękczynną za łaskę kapłaństwa, za przeżyty czas posługi kapłańskiej wytrwanie w powołaniu i w intencji tych wszystkich wśród których pracowali, posługiwali i wśród których pracują i będą posługiwać kapłaństwem, które zostało im dane i zadane. W owym czasie (17.06.1973 r.), a była to niedziela, o godz. 16.00, święceń dokonał Sługa Boży, biskup Ordynariusz Wilhelm Pluta.

Po odprawionej eucharystii zostali oprowadzeni po świątyni i zapoznani z historią kościoła i parafii, a także z inwestycjami, które w tych 40 latach zostały przeprowadzone. Na koniec zostały zrobione wspólnotowe pamiątkowe zdjęcia.

[button size=”large” link=”http://sdrv.ms/16vmM4M”]Zobacz galerię zdjęć[/button]