16 czerwca 2013 r.

XI Niedziela zwykła
Dominica XI per annum

1. Przez 18 godzin w naszym kościele gościć będziemy SARKOFAG Z RELIKWIAMI ŚW. JANA BOSKO.

PONIEDZIAŁEK – 17 czerwca

  • Święty ojciec i nauczyciel młodzieży – jak go nazwał bł. Jan Paweł II przybędzie do nas w poniedziałek 17 czerwca o godz. 15.00, a odjedzie następnego dnia, czyli 18 czerwca o godz. 9.00. Całą naszą parafię, wszystkich parafian, gości, sympatyków i mieszkańców Piły bardzo serdecznie zapraszamy na ten czas do naszego kościoła.
  • Czuwanie przed przyjazdem relikwii od godz. 14.30, a następnie przywitanie o godz. 15.00.
  • O godz. 18.00 uroczysta msza święta na powitanie, której będzie przewodniczył i homilię wygłosi Ksiądz Inspektor Marek Chmielewski (został wydana specjalna pamiątkowa książeczka z całością liturgii i informacji o peregrynacji, którą rozdamy przed tą Mszą św.).
  • Od godz. 20.00 do północy czuwanie poszczególnych grup.
  • O północy ( g. 24.00) zawierzenie dzieci, młodzieży, nauczycieli i wychowawców Świętemu Wychowawcy. Potem czuwanie mieszkańców miasta (w folderze znajduje się propozycja godzinowa dla mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii).

WTOREK – 18 czerwca

  • We wtorek o godz. 8.00 msza święta na pożegnanie, którą odprawi Wikariusz Księdza Inspektora Ks. Jarosław Pizoń.
  • O godz. 9.00 przed kościołem zrobimy duże, wspólne zdjęcie parafian ze Świętym Janem Bosko, które ukarze się także w gazecie Tygodnik Pilski we wtorek 25 czerwca, którą będzie można nabyć m.in. w parafii.
  • Foldery ze szczegółowym programem naszej uroczystości są wyłożone na ławkach i bocznych ołtarzach. Polecamy najnowsze pozycje książkowe o ks. Bosko, szczególnie naszego ks. Inspektora Marka Chmielewskiego oraz modlitewniki rodziny salezjańskiej.
  • Dziękujemy ks. Adamowi Popławskiemu za dzisiejsze homilie przygotowujące nas do jutrzejszej uroczystości.

2. W parafii Św. Jana Bosko relikwie będą już dzisiaj od godz. 21.00. Jesteśmy zaproszeni do udziału w tych uroczystościach. Szczegółowy program znajduje się na plakatach.

3. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 rozpocznie się Festyn Rodzinny organizowany przez naszą parafię oraz parafię św. Jana Bosko i siostry salezjanki p/h „Parafie Salezjańskie dla Piły” w ramach podsumowania peregrynacji relikwii Św. Jana Bosko. Festyn odbędzie się na placu i boiskach Szkół Salezjańskich przy parafii Św. Jana Bosko. W kancelarii zbieramy fanty do zabaw dla dzieci oraz giełdy nagród. Tradycyjnie prosimy również o wypiek ciast. Szczegółowy program festynu znajduje się na plakatach.

4. Msza święta z modlitwą o uzdrowienie z czwartku 20 czerwca jest przeniesiona na 27 czerwca 2013 r.

5. Organizujemy półkolonie letnie w terminie 1-13 lipca i 15-27 lipca. Półkolonie od poniedziałku do soboty. Koszt 120 zł. Zapisy u ks. Damiana.

6. W czwartek po mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie z doktorem hab. Sławomirem Cenckiewiczem i promocja jego najnowszej książki o Prezydencie RP Lechu Kaczyńskim.

7. Parafia św. Rafała Kalinowskiego organizuje pielgrzymkę do Wilna i innych sanktuariów maryjnych w dniach 9-12 października. Szczegóły na plakacie.

8. Zapraszamy na projekcje filmów: 19 czerwca w kawiarence przy parafii św. Antoniego, oraz 21 czerwca. Szczegóły na plakatach.

9. Dzisiaj zakończenie tygodnia misyjnego w Pile „SOS dla Afryki”. Kilka słów na ten temat wypowie Ojciec Kapucyn. A przed kościołem zachęcamy do wypicia kawy oraz zapoznanie się ze stoiskiem afrykańskim, przy którym można wspomóc ojców, pracujących w Afryce.

10.  W minionym okresie odeszli do wieczności: + Maria SZCZEPANIAK, lat 66 z ul. Wodnej; + Wanda SŁOWIKOWSKA, lat 79 z ul. Buczka; + Helena RYBAK, lat 87 z Pl. Zwycięstwa; + Barbara PAWLAK, lat 80 z ul. Wodnej; + Zygmunt JANKOWSKI, lat 66 z ul. O. M. Kolbe; + Stanisław MAŁECKI z ul. Świętojańskiej.

 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie